- Mamy informacje, że przebudowa stadionu przebiega według harmonogramu. Zgodnie z umową zawartą z ministerstwem sportu na dofinansowanie inwestycji, prace mają się zakończyć do 31 maja tego roku - mówi Michał Sobolewski z Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.
Ta gminna jednostka odpowiada za miejski stadion, na którym swoje mecze rozgrywają piłkarze Wisły Kraków.
Poprawiono estetykę trybun
W ramach przebudowy stadionu Wisły poprawiana jest ogólna estetyka trybun, tak by obiekt od zewnątrz prezentował się bardziej efektownie. Zamontowano nowe szklane części elewacji.
Zmiany mają też spowodować, że stadion będzie energooszczędny. Zakres prac objął również modernizację instalacji związanych z wentylacją, klimatyzacją, ogrzewaniem, a także elektrycznych i teletechnicznych.
Prace objęły też wymianę pokrycia dachów północnej oraz południowej trybuny.
Inwestycja wsparta przez rząd
Łączny koszt prac na stadionie wyniesie ponad 107 mln zł. To zadanie objęte jest dofinansowaniem ze strony rządu, który w sumie na budowę i modernizację obiektów sportowych na igrzyska zarezerwował 250 mln zł.
Prace modernizacyjne na stadionie wykonywane są od 8 grudnia ubiegłego roku, kiedy to w siedzibie ZiS w Krakowie podpisano umowę dotyczącą inwestycji z wykonawcą, firmą Eiffage Polska. Generalny wykonawca należy do francuskiej grupy Eiffage, odpowiedzialnej za takie międzynarodowe realizacje jak Opera w Sidney czy szklana piramida Luwru w Paryżu.
Przebudowa stadionu w Krakowie stanowi jednak duże wyzwanie ze względu na krótki termin, w jakim roboty muszą być zrealizowane. Ich zakończenie ma nastąpić do 31 maja, a więc 21 dni przed rozpoczęciem igrzysk (odbędą się w dniach 21 czerwca - 2 lipca).
Ile wydajemy na aktywność fizyczną?
- Najlepsze punkty widokowe na Tatry. TOP 10 miejsc, które Cię zachwycą
- Tajemnicze, mroczne miejsca Nowej Huty i okolic. Dobre na ciekawą wycieczkę
- Tanie mieszkania od komornika. Te licytacje komornicze odbędą się w maju
- Budowa Północnej Obwodnicy Krakowa z drona. Widać asfalt, tunele, wiadukty. Sporo!
- Kraków lat 70. Matura pod portretem Gomułki i pierwsze w mieście przejście podziemne
- Nowy sezon na zamku w Dobczycach rozpoczęty. Te atrakcje przyciągają turystów!
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?