– Przed startami były pewne problemy z systemem pomiaru czasu. Było dużo falstartów, pojawiały się nerwy, ale później ułożyło się po naszej myśli – komentuje Tomasz Mazur, szkoleniowiec reprezentacji Polski.
– Przede wszystkim chciałam się skupić na braku falstartu, zajęciu dobrej pozycji, żeby pewnie pobiec. Wiedziałam, że w takich warunkach muszę dać z siebie niemal wszystko, żeby nie popełnić błędu ze zbyt szybkim startem. Ze spokojną głową mogę więc podejść do czwartkowego startu w boulderingu – mówi Aleksandra Kałucka.
Inne najważniejsze sukcesy (wszystkie we wspinaczce na czas) sióstr Kałuckich: Aleksandra: mistrzyni świata juniorek (Innsbruck 2017), brązowa medalistka MŚ juniorek (2018 Moskwa i 2019 Arco, Włochy) oraz ME juniorek (Imst 2018); Natalia – mistrzyni świata seniorek (Moskwa 2021), mistrzyni świata juniorek (Moskwa 2018) i mistrzyni Europy juniorek (Imst 2018).
Piąta w finale wspinaczki na czas była debiutująca na międzynarodowej arenie Agata Lesiewicz (Pol-Inowex Skarpa Lublin/Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie). Z kolei Bartłomiej Podlewski (KS Sportiva Tarnów/Politechnika Krakowska) po zaliczeniu falstartu odpadł w eliminacjach.
Głównym sponsorem akademickiej reprezentacji Polski jest Grupa Lotos S.A. Start reprezentantów Polski w AMŚ wspierają także strategiczny sponsor AZS – Grupa PZU S.A. oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.
- Byli piłkarze Wisły zmienili kluby. JESIEŃ 2022
- Wisła. Transfery, kontrakty, zmiany kadrowe 15.07.2022
- Gorące lato 2022. Kto przyjdzie, kto odejdzie z Cracovii?
- Piłkarze Cracovii i Wisły Kraków na wakacjach [ZDJĘCIA]
- Żony i dziewczyny piłkarzy Wisły Kraków [ZDJĘCIA]
- Żony i partnerki piłkarzy Cracovii [ZDJĘCIA, 2022]
