Za początek tego święta uznaje się rok 1857, to właśnie wtedy pracujące w fabryce bawełny, kobiety zorganizowały strajk. Podczas protestu domagały się krótszego dnia pracy oraz takiego samego wynagrodzenia, jakie otrzymywali mężczyźni.
To wydarzenie zapisało się na łamach historii i z czasem święto kobiet zaczęto świętować w inny sposób, a dokładniej taki jaki widzimy obecnie. Symbolem dnia kobiet stały się żywe kwiaty wręczane kobietom zarówno tym młodszym jak i starszym.
Dzisiaj podczas dnia kobiet mężczyźni szukają najpiękniejszych kwiatów. I chociaż tradycyjnie w tym dniu wręcza się tulipany czy goździki, to bukiety zdobią także róże, lilie czy inne kwiaty. Największy wybór zdecydowanie oferują wypełnione kwiatami w tym dniu kwiaciarnie. Oto TOP 10 kwiaciarni w Krakowie polecanych przez użytkowników Google.
Prezent na dzień kobiet w czasach PRL
Obok kwiatów, które należało dać każdej kobiecie, bez względu na wiek, niektórzy panowie szukali bardziej wyszukanych prezentów. Tutaj sprawę ułatwioną mieli mężowie. Aby dogodzić swoim kobietom, mogli poszukać dla nich cienkich rajstop z wiskozy, ozdobnej chusty na szyję lub kosmetyków, np. tych produkowanych przez firmę Pollena-Lechia. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się natomiast wonne mydełka, m.in. Lotos i Zefir. Z kolei w małżeństwach z dłuższym stażem dopuszczalne były również praktyczne prezenty na Dzień Kobiet, np. ścierki do wycierania naczyń.
Chcesz sprzedać mieszkanie? To musisz wiedzieć!
