OPRAC.:
Łukasz Konstanty
Mariola Wiertelak (z lewej) była jedną z dwóch najskuteczniejszych zawodniczek KPR Gminy Kobierzyce w meczu EHF Cup przeciwko PAOK Saloniki. Andrzej Szkocki/Polska Press
Piłkarki ręczne KPR Gminy Kobierzyce pokonały 26:23 (11:12) PAOK Saloniki w pierwszym meczu trzeciej rundzie EHF Cup. Po pięć goli dla polskiego zespołu zdobyły Mariola Wiertelak i Zorica Despodovska.

Szczypiornistki PAOK Saloniki zaskoczyły KPR Gminy Kobierzyce

Lepiej w mecz weszły Greczynki, które po golu Aleksandry Borizovskiej w czwartej minucie meczu prowadziły 3:0. Chwilę później do siatki trafiła Aleksandra Olek i od tego momentu rozpoczął się pościg zespołu prowadzonego przez trenerkę Edytę Majdzińską za rywalkami. Rozgrywająca dobre zawody Mariola Wiertelak w 18. minucie doprowadziła do remisu 6:6. W dalszej fazie tej części gry minimalną przewagę uzyskały przyjezdne i choć polski zespół zdołał jeszcze doprowadzić do kolejnego remisu (9:9), ostatecznie do przerwy przegrywał 11:12.

Na początku drugiej połowy przy stanie 12:13 najpierw do siatki trafiła Alona Szupyk, a następnie Patrycja Kozioł i Kobierzyce po raz pierwszy wyszły na prowadzenie. Kolejne fragmenty spotkania były wyrównane, żadnej z drużyn nie udało się zdominować przeciwniczek i wynik był bliski remisu.

Kluczowe minuty meczu KPR Gminy Kobierzyce - PAOK

Kluczowe okazało się ostatnie pięć minut meczu. Najpierw Erika Zeneli dała greckiej drużynie prowadzenie 22:21, ale KPR szybko odpowiedział golem Wiertelak, a kilkadziesiąt sekund później trafiła Zorica Despodovska. Kolejne dwie minuty drużyna z Salonik musiała grać w osłabieniu po wykluczeniu jednej z zawodniczek, co Kobierzyce wykorzystały i prowadziły już 24:22. PAOK zdołał jeszcze zbliżyć się na jednego gola, ale dwie ostatnie akcje należały do polskiej drużyny. Najpierw prowadzenie podwyższyła Karolina Wicik, a wynik spotkania rzutem niemal równo z końcową syreną ustaliła Małgorzata Buklarewicz.

Rewanż zostanie rozegrany 10 grudnia w Salonikach. Początek spotkania o godzinie 15.00.

KPR Gminy Kobierzyce – PAOK Saloniki 26:23 (11:12)

KPR Gminy Kobierzyce: Patrycja Chojnacka, Beata Kowalczyk – Mariola Wiertelak 5, Zorica Despodovska 5, Alona Szupyk 3, Karolina Wicik 3, Vitoria Macedo 3, Aleksandra Olek 3, Patrycja Kozioł 2, Małgorzata Buklarewicz 1, Natalia Janas 1.

Najwięcej bramek dla PAOK Saloniki: Erika Zeneli 6, Maria Chatziparasidou i Aleksandra Borizovska po 4, Milica Brbavcevic 3.