Ekstraklasa koszykarek. Wiślaczki przełamały się tuż przed fazą play-off

Justyna Krupa
Koszykarki Wisły Kraków
Koszykarki Wisły Kraków Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
Koszykarki Wisły Kraków w końcu przerwały passę porażek i pokonały Politechnikę Gdańską w 21. kolejce EBLK.

Wiślaczki miały prawo być zdołowane po trzech przegranych meczach z rzędu. Obudziły jednak w sobie sportową złość i w starciu z ekipą z Gdańska pokazały swoje lepsze oblicze.

Kluczowa okazała się postawa gospodyń w drugiej kwarcie, kiedy to zupełnie stłamsiły rywalki. Ekipa z Gdańska nie była w stanie nawet zanotować w tej partii dwucyfrowej liczby oczek. Wysoką formę potwierdziła Anna Jakubiuk, która w ostatnich tygodniach często grała skutecznie, ale teraz w końcu przełożyło się to na korzystny wynik całej drużyny.

Przede wszystkim krakowianki grały jednak dużo lepiej jako zespół, niż ekipa z Wybrzeża. Nie opierały swoich ataków na indywidualnościach, tylko na mądrej współpracy. Double-double w liczbie punktów i asyst zanotowała niezawodna Chloe Wells. Ostatecznie krakowianki pewnie zwyciężyły, dzięki czemu zrewanżowały się gdańszczankom za porażkę w pierwszej części sezonu.

Było to dla wiślaczek przedostatnie spotkanie rundy zasadniczej EBLK. Na jej finiszu zmierzą się z łódzkim Widzewem – już za tydzień. Później krakowianki czeka faza play-off, w której – co ważne - udało im się uniknąć rywalizacji z niepokonanym liderem rozgrywek, czyli Arką Gdynia. Ostatecznie krakowianki zajęły siódme miejsce po rundzie zasadniczej.

Wisła Kraków – Politechnika Gdańska 66:55

(19:18, 17:9, 16:16, 14:12)
Wisła: Wells 19 (3x3), Jakubiuk 15 (1x3), Meskonyte 12 (1x3), Lass 6, Ziętara 5 (1x3) - Trzeciak 4, Grzenkowicz 3, Puter 2.
Politechnika: Hudson 24 (2x3), Koc 16, Nayo 4, Bujniak 2, Ostrowska 0 – Haryńska 7 (2x3), Duszkiewicz 2, Gwizdała 0, Strzelczyk 0.
Sędziowali: Paweł Białas, Karol Nowak, Tomasz Trybalski.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0