Lechia Gdańsk - Wisła Kraków. Krzysztof Mączyński stara się powstrzymać Pawła Stolarskiego. Fot. Karolina Misztal
Z dwóch małopolskich drużyn lepiej dzisiaj spisała się Termalica Bruk-Bet Nieciecza, która zremisowała w Zabrzu 0:0. Wisła Kraków po porażce z Lechią 0:2 spadła na 10. miejsce w tabeli.

W pierwszym sobotnim spotkaniu ekstraklasy Pogoń pokonała 2:0 Podbeskidzie. Oba gole po przerwie zdobył Władimer Dwaliszwili - to pierwsze trafienia Gruzina po powrocie do ekstraklasy. W pierwszej połowie pierwszoplanową postacią na boisku był Marcin Borski. Sędzia, który najpierw nie zauważył interwencji ręką poza polem karnym Emilijusa Zubasa (bramkarz "Górali" powinien był dostać czerwoną kartkę), a chwilę potem oszczędził szczecinian, gdy w "16" Pogoni ręką piłkę zagrał jej obrońca Sebastian Rudol (i w tym przypadku gwizdek arbitra milczał).

Sobota
Lechia Gdańsk - Wisła Kraków 2:0 (1:0). Bramki: 1:0 Michał Mak 36, 2:0 Makuszewski 55.

Pogoń Szczecin - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:0 (1:0). Bramki: 1:0 Dwaliszwili 55, 2:0 Dwaliszwili 77.

Górnik Zabrze – Termalica Bruk-Bet Nieciecza 0:0

Piątek
Śląsk Wrocław – Górnik Łęczna 2:1 (2:1). Bramki: 1:0 Dudu 6, 1:1 Świerczok 7, 2:1 Biliński 17.

Ruch Chorzów – Jagiellonia Białystok 0:4 (0:1). Bramki: 0:1 Romanczuk 45+5 karny, 0:2 Mackiewicz 58, 0:3 P. Frankowski 63, 0:4 Tomasik 87 karny.