Ekstraklasa piłkarska: Wisła Kraków wypadła z "ósemki"

Tak było w piątkowy wieczór w Chorzowie
Tak było w piątkowy wieczór w Chorzowie Lucyna Nenow / Polska Press
Dziś rozpoczęła się przedostatnia w tym roku kolejka spotkań w piłkarskiej ekstraklasie. W piątkowy wieczór z górnej połowy tabeli wypadła Wisła Kraków - pytanie: na jak długo, czy jutro w meczu z Lechią w Gdańsku zdoła odzyskać to miejsce?

"Białą Gwiazdę" wyprzedziła dziś Jagiellonia, która niespodziewanie zniszczyła w Chorzowie Ruch. Podopieczni Michała Probierza wygrali aż 4:0. Kluczowa dla losów spotkania była sytuacja z końcówki I połowy, gdy szarżującego Fedora Cernycha sfaulował w polu karnym bramkarz "Niebieskich" Matus Putnocky. Za przewinienie dostał czerwoną kartkę, a po chwili Taras Romanczuk wykorzystał "11" (w bramce Ruchu stanął Wojciech Skaba).

Po faulu na Cernychu podyktowany został jeszcze jeden karny. Jego egzekutorem był Piotr Tomasik, wychowanek krakowskiego Hutnika, który w ten sposób zdobył swą pierwszą w karierze bramkę w ekstraklasie.

Po 11 meczach bez zwycięstwa złą passę przełamał dziś Śląsk, który pod wodzą nowego trenera Romualda Szukiełowicza pokonał 2:1 ekipę z Łęcznej.

Piątek w ekstraklasie
Śląsk Wrocław – Górnik Łęczna 2:1 (2:1). Bramki: 1:0 Dudu 6, 1:1 Świerczok 7, 2:1 Biliński 17.

Ruch Chorzów – Jagiellonia Białystok 0:4 (0:1). Bramki: 0:1 Romanczuk 45+5 karny, 0:2 Mackiewicz 58, 0:3 P. Frankowski 63, 0:4 Tomasik 87 karny.