Festiwalowe atrakcje można było znaleźć w wielu miejscach na terenie gminy Jerzmanowice-Przeginia. Celem wydarzenia była nie tylko promocja gminy, ale i szerzenie wiedzy na temat nietoperzy. Festiwal ma charakter naukowy, rekreacyjny i artystyczny.
Tutaj co roku można zwiedzić i obejrzeć siedliska nietoperzy. Podczas wycieczek terenowych przewodnicy prowadzą do jaskiń w Dolinie Będkowskiej i Kluczwody, w których można zobaczyć nietoperza na żywo. A gry terenowe pozwoliły rywalizować, wykonywać zadania w grupach, zespołach rodzinnych klasowych, szkolnych. W grze terenowej na szlakach turystycznych rywalizowało 29 drużyn.
- Trzeba było się też sporo natrudzić, kilka godzin chodzenia, no i rywalizowania w terenie - mówią uczniowie krakowskich szkół, którzy trzy godziny wędrowali szlakami gminy Jerzmanowice-Przeginia.
Udział w festiwalu to także możliwości korzystania z edukacji geologicznej, poznawania rodzajów skał występujących w okolicy, uczestniczenia w warsztatach z geologami. A miłośnicy sztuki mogli jak co roku wziąć udział w plenerze i zaprezentować swoje talenty malują krajobrazy z pięknymi ostańcami, Był też konkurs artystyczny pod hasłem: „Motyw nietoperza w sztuce użytkowej”.
Na koniec w wielkim finale uczestnicy konkursów, wycieczek, pleneru i innych atrakcji spotkali się przy Jaskini Nietoperzowej, gdzie podsumowano tegoroczny festiwal i rozdano nagrody dla aktywnych uczestników.
Wykopki agatowe pod Krakowem. Poszukiwacze z motykami wyrusz...
- Diabli Dół i Boża Wola. Nazwy małopolskich wsi, o których nie słyszeliście!
- Urok Ojcowskiego Parku Narodowego zimową porą. Tunel oszronionych drzew i sanie
- Najpiękniejsze zabytki powiatu krakowskiego wraz z gospodyniami trafiły do kalendarza
- Strefa aktywności gospodarczej w Miękini została otwarta. Firmy już kupują działki
- Na podium rankingu małopolskich gmin nieustająco Wielka Wieś i Zielonki
- Nietoperzowy Szlak. Nowa atrakcja turystyczna pod Krakowem
Promienie słoneczne mogą powodować nowotwór skóry. Jak się chronić?
