Nowohucka wystawa to część projektu dwójki fotografów Anny Pekali oraz Floriana Albrechta-Schoecka „In Frankfurter Gesellschaft” („W społeczności frankfurckiej”), który powstał w 2013 roku.
"Wykonane na przestrzeni ponad 10 lat zdjęcia przedstawiają w osobisty sposób wielowymiarowe i różnorodne życie mieszkańców Frankfurtu" - zapowiada wystawę, na której można zobaczyć część projektu NCK.
W ramach projektu Anna Pekala wykonała zdjęcia portretowe ludzi w ich domach. Na potrzeby sesji zdjęciowej przesuwano meble, aranżowano przedmioty, wybierano odpowiednie ubrania i pozowano. W centrum zainteresowania jest tutaj człowiek w jego własnym środowisku.
Florian Albrecht-Schoeck skupia się natomiast na miejskim życiu. Z aparatem w plecaku odnajduje swoje motywy po drodze. Wykonane zdjęcia odzwierciedlają nasze otoczenie. Wspólne pozycje nakreślają wielowymiarowy portret miasta, które dąży do interakcji i połączenia.
Do projektu dołączają wciąż nowe zdjęcia i portrety, aby odzwierciedlić aktualne trendy oraz zmiany społeczne i globalne.
"W dobie szybkiego rozwoju technologii coraz więcej globalnych konfliktów wpływa na naszą regionalną społeczność. Solidarność, różnorodność i tolerancja są zatem ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Prace zgromadzone na wystawie ukazują ludzi, style życia i miejsca, które mimo licznych różnic i kontrastów prezentują tolerancyjne, indywidualne, a jednocześnie różnorodne i wielowymiarowe społeczeństwo, którego domem jest metropolia Frankfurt nad Menem" - czytamy w opisie wystawy.
