Tomasz Bochenek
Adrianna Sobolewska zdobyła pierwszą bramkę dla Wandy Słomniczanki
Adrianna Sobolewska zdobyła pierwszą bramkę dla Wandy Słomniczanki Andrzej Banaś
Wanda Słomniczanka pokonała 3:0 Rolnika Głogówek w wyjazdowym meczu 9. kolejki ekstraligi futsalu kobiet (grupa południowa). Małopolski zespół umocnił się na 2. miejscu w tabeli.

- Generalnie stworzyliśmy sporo sytuacji, ale skuteczność zawodziła - mówi Bartłomiej Łukacz, trener Wandy Słomniczanki. Dodaje: - Jeśli mam być szczery, to nas trzy razy uratowała Ania Król.

Broniąc rzut karny w 14 minucie, bramkarka gości utrzymała bezbramkowy wynik. Nieaktualnym stał się pod koniec I połowy, kiedy w kontrataku Agnieszka Karcz podała do Adrianny Sobolewskiej, a ta dała prowadzenie przyjezdnym.

Karcz w II połowie postawiła pieczęć na zwycięstwie - chwilę po golu zdobytym przez Julię Bastę. - Rolnik w drugiej połowie opadł z sił, kontrolowaliśmy sytuację - ocenia szkoleniowiec Wandy Słomniczanki.

Rolnik Głogówek – Wanda Słomniczanka 0:3 (0:1)
Bramki: 0:1 Sobolewska 19, 0:2 Basta 29, 0:3 Karcz 30.

Wanda Słomniczanka: Król - Karcz, Basta, Pietrzyk, Sobolewska, Darda, Fiałek, Matyja, Kowal, Dyba, Wypasniak, Gruchacz, Janik.

W innym meczu: ISD-AJD Częstochowa – ROW Rybnik 2:3. Spotkanie AZS UŚ Katowice – AZS UJ Kraków odbędzie się 31 stycznia (godz. 12).

W tabeli prowadzi ROW - 21 pkt w 9 meczach. Kolejne lokaty zajmują: 2. Wanda Słomniczanka 16 pkt (9),** 3. AZS UJ 11 (8), **4. Rolnik Głogówek 10 (9), 5. ISD-AJD Częstochowa 10 (9), 6. AZS UŚ Katowice 2 (8).

Materiał oryginalny: Futsal kobiet: Anna Król obroniła karnego, a potem Wanda Słomniczanka strzelała gole Rolnikowi - Dziennik Polski