Limanovia z punktową serią w 4. lidze. Sokół Słopnice "stopił" Metal

Remigiusz Szurek
Trener Limanovii Paweł Zegarek cieszył się z ważnej wygranej, którą dała bramka Kurka (po prawej) fot. MKS Limanovia
Piłkarze MKS Limanovii rywalizujący na co dzień w rozgrywkach czwartej ligi małopolskiej pokonali na własnym terenie Lubań Maniowy 2:1. Sokół Słopnice w piątej lidze małopolskiej wschodniej jest coraz bliżej wywalczenia awansu.

Limanowianie, podopieczni trenera Pawła Zegarka zagrali kolejny dobry mecz przedłużając swoją ligową serię bez porażki do pięciu spotkań. Gospodarzy na prowadzenie wyprowadził w 26. minucie Białorusin Bondarenko, goście wyrównali w 50. minucie za sprawą Potońca, ale decydujący głos należał do miejscowych, którzy już dwie minuty później znów prowadzili – zwycięską jak się później okazało bramkę zanotował Kurek. Asystą w tej sytuacji popisał się Ciesielski, który wpadł w pole karne Lubania, zwiódł trzech graczy przeciwnika i celnie dośrodkował na głowę strzelca.

- Rozegraliśmy kolejny dobry mecz. Wcześniej brakowało nam nieco szczęścia i koncentracji w końcówkach spotkań. W tym meczu wszystko jednak funkcjonowało jak należy. Mieliśmy też więcej okazji od przyjezdnych, a gola straciliśmy po stałym fragmencie. Chwała chłopakom, że szybko potrafili się podnieść i odpowiedzieli golem – komentuje w rozmowie z „Gazetą Krakowską” trener Paweł Zegarek.

Jak dodaje nasz rozmówca, trzy punkty zdobyte w potyczce z Lubaniem przybliżają jego zespół do pozostania na tym poziomie rozgrywkowym.

- To kolejny krok ku realizacji celu. Do końca pozostało pięć meczów, mamy piętnaście punktów do zdobycia. Z Beskidem czeka nas bardzo ciężki mecz, ale pojedziemy tam by wygrać i potwierdzić dobrą formę. Przeciwnik z pewnością będzie zdeterminowany, ale my chcemy wywalczyć kolejne ligowe punkty i pokazać, że jesteśmy w dobrej dyspozycji – zapowiada opiekun limanowskiego czwartoligowca.

Beskid Andrychów ostatnio przegrał z Wiślanami w Jaśkowicach 0:1, a po rozegraniu 28 spotkań plasuje się na piętnastej pozycji – ostatniej bezpiecznej i ma o trzy „oczka” mniej niż Limanovia.

Program 30. kolejki rozgrywek czwartej ligi małopolskiej:

Sobota. Glinik Gorlice - Orzeł Ryczów, 18; Barciczanka Barcice - Radziszowianka Radziszów, 14.45; Słomniczanka Słomniki - Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska (miejscowi wycofali się z rozgrywek); Wierchy Rabka Zdrój - Wiślanie Jaśkowice, 12; Beskid Andrychów - Limanovia Limanowa, 17; Lubań Maniowy - Okocimski KS Brzesko, 17.

Niedziela. Poprad Muszyna- LKS Jawiszowice, 11.30; Wolania Wola Rzędzińska - Unia Oświęcim, 15; Bruk-Bet Termalica II Nieciecza - Dalin Myślenice, 11.

Sokół stawia kroki do awansu

Piłkarze Sokoła Słopnice prowadzeni przez trenera Dawida Sudera w sobotę nie mieli litości dla Metalu w Tarnowie wygrywając aż 6:0! Co ciekawe w pierwszej połowie było raptem 1:0 po golu Augustyna (27. minuta). Worek z bramkami rozwiązał się po przerwie – kolejno trafiali Jasica, dwukrotnie Matras, Florek i Pach. Sokół (58 pkt) wygrał swój osiemnasty mecz ligowy w tym sezonie i jest drugi za Watrą Białka Tatrzańska (62 pkt), a przed GKS Drwinia (55 pkt).

- Skupiamy się na każdym najbliższym meczu – powtarza trener Suder.