Garbarnia Kraków lepsza w sparingu od Rozwoju Katowice

Trener piłkarzy Garbarni Mirosław Hajdo
Trener piłkarzy Garbarni Mirosław Hajdo Andrzej Banaś
W sparingowym meczu piłkarskim III-ligowa Garbarnia Kraków wygrała na własnym, sztucznym boisku z II-ligowym Rozwojem Katowice 2:1. U gości zadebiutował Michał Czekaj, były stoper Wisły Kraków, który wrócił na boisko po wyleczeniu kontuzji kolana.

Mecz był zacięty, wyrównany. Goście objęli prowadzenie już w 1 minucie, gdy Bartosz Nowotnik minął bramkarza Aleksandra Kozioła i ulokował piłkę w siatce.

Pięć minut później mogło być już 0:2, ale tym razem krakowski golkiper sparował piłkę po uderzeniu z woleja z bliskiej odległości Dawida Przezaka.

Do remisu doprowadził pod koniec pierwszej połowy z rzutu karnego (podyktowanego za faul na Marcinie Siedlarzu) Krzysztof Kalemba, który huknął pod poprzeczkę, nie dając szans bramkarzowi Bartoszowi Solińskiemu.

Po przerwie zawodnicy obu drużyn próbowały zmienić wynik spotkania, długo jednak nie potrafili trafić do siatki.

W końcówce meczu Damian Nieśmiałowski usiłował przelobować Bartosza Gocyka, ale w ostatniej chwili Przemysław Gałecki wybił piłkę z linii bramkowej. Ta trafiła jednak do Michała Góreckiego, który ulokował ją w bramce.

Górecki zastąpił Siedlarza, który po faulu rywala nie był w stanie kontynuować gry. W Garbarni wystąpiło pięciu testowanych zawodników, w tym 24-letni Michał Mistrzyk, ostatnio grający w Stali Stalowa Wola.

Garbarnia Kraków – Rozwój Katowice 2:1 (1:1)

Bramki: 0:1 Nowotnik 1, 1:1 Kalemba 41 karny, 2:1 Górecki 87.

Sędziował: Robert Marciniak (Kraków). Żółte kartki: Pietras – Jaroszek, Gulczyński.

Materiał oryginalny: Garbarnia Kraków lepsza w sparingu od Rozwoju Katowice - Dziennik Polski