Garbarnia zwycięska w Świdniku

JUK / garbarnia.krakow.pl
Zwycięska Garbarnia Kraków.
Zwycięska Garbarnia Kraków. Andrzej Wisniewski / Polskapresse
Garbarnia Kraków pokonała na wyjeździe Avię Świdnik 1:0 w spotkaniu 13. kolejki III ligi.

W pierwszej połowie lider tabeli nie był w stanie pokonać bramkarza Avii. - Przez całe spotkanie wiał porywisty wiatr, który miał duży wpływ na poczynania boiskowe. W niczym nie pomagał – ubolewał drugi trener „Brązowych”, Marcin Sadko, cytowany przez oficjalną stronę Garbarni.

Po przerwie krakowianie mieli więcej szczęścia. W 51. minucie arbiter spotkania podyktował „jedenastkę” dla gości, po tym jak sfaulowany został Szymon Kiebzak. Na gola zamienił ją Krzysztof Kalemba. To wystarczyło, by krakowski zespół wywiózł ze Świdnika trzy punkty.

Avia Świdnik – RKS Garbarnia Kraków 0:1 (0:0)

0:1 Kalemba 52 (k.)
Sędziował: Grzegorz Pożarowszczyk (KS Lublin)
Żółte kartki: Jakub Szymala - Szymon Kiebzak, Łukasz Pietras, Damian Nieśmiałowski.

Avia: Zacharski - Czułowski, Jeleniewski, Kalita (63 Starok), Mroczek, Nowak, Orzędowski, Szymala, Wołos, Herda, Białek.

Garbarnia: Cabaj - Wieczorek, Moskal, Kalemba, Stokłosa - Kiebzak (90 Kitliński), Pietras, Kostrubała (84 Nowak), Nieśmiałowski - Ogar (88 Ciesielski), Górecki (62 Siedlarz).