https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Gmina Tarnów sprowadzi repatriantów

Tomasz Rabjasz
Wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł chce sprowadzić rodzinę repatriantów.
Wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł chce sprowadzić rodzinę repatriantów. Tomasz Rabjasz
Rodzina repatriantów z terenu byłego Związku Radzieckiego zamieszka w Koszycach Małych. Rada gminy Tarnów podjęła taką decyzję jednogłośnie.

Dla rodziny mającej polskie korzenie, która najprawdopodobniej będzie pochodzić z Kazachstanu, szykowane jest mieszkanie. Ma ono przejść gruntowny remont. Zostanie również kompleksowo umeblowane. Rodzina zamieszka w nim jednak nie wcześniej niż za kilka miesięcy. Jest to podyktowane planowanymi przez polski rząd zmianami w ustawie o przyjęciu repatriantów.

Do tej pory na terenie gminy Tarnów mieszka cztery rodziny, które zostały sprowadzone z Kazachstanu. - Bardzo dobrze sobie one radzą w Polsce. Mają na terenie naszej gminy dobrą pracę i możliwość rozwoju – mówi wójt Grzegorz Kozioł.

Nie wyklucza on, że w przyszłości będzie się starał ściągać do gminy kolejne rodziny ze Wschodu. Każdego miesiąca wpływa do niego kilkanaście podań od rodzin mających polskie korzenie, które marzą o tym, aby zamieszkać w naszym kraju.

Dworzec autobusowy w Tarnowie

Zobacz jak wyglądał Tarnów przed laty! [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]

Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska