- Poświęciłam sporo czasu na wsparcie dla wartości nam bliskich jak praworządność, demokracja, rządy prawa, tolerancja i otwartość – mówiła kandydatka. - Trzeba się skupić na konkretnych, wymiernych zmianach wzmacniających prawa konsumentów, bezpieczeństwo, zdrowie i komfort życia obywateli oraz swobodę komunikowania się w świecie cyfrowym - dodała.
Walka z podwójną jakością produktów, poprawa bezpieczeństwa na drogach, zniesienie horrendalnych opłat za roaming i obniżka cen połączeń i SMS-ów międzynarodowych, większe odszkodowania za opóźnienia pociągów, walka o czystsze powietrze oraz wysoki unijny budżet na rozwój naszego regionu to jej priorytety.
- Bardzo ważna jest budowa wspólnoty i proeuropejskiego społeczeństwa obywatelskiego oraz wzmacnianie pozycji Polski w Unii Europejskiej, na przekór działaniom rządu PiS - podkresliła.
Róża Thun współtworzyła Studencki Komitet Solidarności w Krakowie pod koniec lat 70-tych. Od ponad 30 lat działa na rzecz integracji Polski z Unią Europejską.
Jako prezes Fundacji im. Roberta Schumana, współorganizowała kampanię referendalną za wejściem Polski do Unii Europejskiej w 2004 roku.
Od 2009 roku europarlamentarzystka z ramienia Platformy Obywatelskiej. Jest członkinią Europejskiej Partii Ludowej, największej grupy politycznej w Parlamencie Europejskim, mającej decydujący głos w sprawach funkcjonowania Unii. W 2014 roku w okręgu wyborczym Małopolska i Świętokrzyskie uzyskała 5 wynik w skali kraju.
Czterokrotnie nagrodzona tytułem MEP Awards, dla najlepszego europosła roku Uhonorowana Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski w 2013 roku. Uznana w 2018 roku osobowością polskiej gospodarki cyfrowej. W 2015 roku otrzymała brązowy medal zasługi dla Małopolski.
Grupa Europejskiej Partii Ludowej skupia centrowe i centroprawicowe proeuropejskie siły polityczne z 27 państw członkowskich UE. Grupa EPL, do której należą Platforma Obywatelska i Polskie Stronnictwo Ludowe, jest największą grupą polityczną w Parlamencie Europejskim skupiającą 217 posłów wybranych w maju 2014 r.
