https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Gorlice. W Lipinkach nie chcą propagandy LGBT

Lech Klimek
Marsze środowisk LGBT (lesbijek, gejów, osób biseksualnych i trans płciowych) oraz osób wspierających ich postulaty są zawsze  kolorowe
Marsze środowisk LGBT (lesbijek, gejów, osób biseksualnych i trans płciowych) oraz osób wspierających ich postulaty są zawsze kolorowe Łukasz Kowalski/Polska Press
W czasie ostatniej sesji rady gminy Lipinki poza zwykłą pracą radni zajęli się też sprawami światopoglądowymi. Przyjęli deklarację o tym, że ich gmina będzie wolna od ideologii LGBT.

Na sesji rady projekt deklaracji przedstawił jej przewodniczący Bogdan Czeluśniak.

- Radykałowie dążący do rewolucji kulturowej w Polsce atakują wolność słowa, niewinność dzieci, autorytet rodziny i szkoły oraz swobodę przedsiębiorców - czytał. - Dlatego będziemy konsekwentnie bronić naszej wspólnoty samorządowej - dodał przewodniczący.

Radni gminy Lipinki w swojej deklaracji zapisali, że zrobią wszystko, by do szkół nie mieli wstępu gorszyciele zainteresowani wczesną seksualizacją polskich dzieci w myśl tzw. standardów Światowej Organizacji Zdrowia. Chcą chronić uczniów, dbając o to, aby rodzice z pomocą wychowawców mogli odpowiedzialnie przekazać im piękno ludzkiej miłości.

- Nie zgodzimy się na sprzeczne z prawem instalowanie funkcjonariuszy politycznej poprawności w szkołach - czytał dalej przewodniczący rady. - Będziemy strzegli prawa do wychowania dzieci zgodnego z przekonaniami rodziców, nie pozwolimy wywierać administracyjnej presji na rzecz stosowania poprawności politycznej, słusznie zwanej niekiedy po prostu homo propagandą, w wybranych zawodach. Będziemy chronili nauczycieli i przedsiębiorców przed narzucaniem im nieprofesjonalnych kryteriów działania w pracy wychowawczej, przy doborze pracowników czy kontrahentów - dodał.

W imiennym głosowaniu za przyjęciem deklaracji byli wszyscy obecnej na sesji radni. Przewodniczący rady podkreślił również, że Czesław Rakoczy, wójt gminy, bardzo wspierał radnych w pracy nad dokumentem.

- To tylko deklaracja o charakterze moralnym - przekonuje Czesław Rakoczy. - Na terenie naszej gminy nie ma tego problemu. Nie mieliśmy przypadku, by ktoś tu kogoś gorszył. To nie jest przepis prawa lokalnego - podkreślił.

W sobotę w Gorlicach był Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości i kandydat w wyborach do Europarlamentu. Ten polityk otwarcie deklaruje, że chce walczyć na forum Parlamentu Europejskiego z ideologią LGBT. Na spotkaniu z nim obecni byli również Mirosław Wędrychowich, burmistrz Biecza i Jerzy Wałęga wójt gminy Moszczenica. To mogłoby sugerować, że włodarzom tych gmin blisko do podobnej deklaracji, jak ta z Lipinek.

- Trudno mi cokolwiek powiedzieć - stwierdził Mirosław Wędrychowicz. - Chciałbym w tym kontekście przywołać słowa, jakie znalazły się na grobie pańskim w bieckim klasztorze. Nad ramionami krzyża mogliśmy przeczytać „Nikt nie kocha Cię bardziej niż ja” oraz „Spójrz na ten krzyż, oto jest dowód mojej miłości”. Właśnie tymi słowami chciałbym się w życiu kierować. Nikogo nie zwalczać, ale okazywać miłość. Tak po prostu, po chrześcijańsku - dodał.

Dla Jerzego Wałęgi wójta gminy Moszczenica ten problem nie istnieje.

- Nie będę podejmował żadnych kroków w tym kierunku - mówi z przekonaniem. - W naszej gminie nie ma takiego problemu. A tworzenie jakichś dodatkowych uwarunkowań prawnych nie ma moim zdaniem żadnego sensu - dopowiada.

Wójt dodał jeszcze, że w przestrzeni publicznej krąży wiele tak naprawdę nie do końca prawdziwych opinii na ten temat. - Politycy chętnie się tym posługują - mówi. - Wykorzystując czasami brak dokładnej wiedzy w elektoracie - podkreślił.

Warto wiedzieć

Małopolska przeciw

Sejmik województwa małopolskiego przyjął deklaracje, że wyraża zdecydowany sprzeciw, wobec pojawiających się w sferze publicznej działań zorientowanych na promowanie ideologii ruchów LGBT, której cele kwestionują podstawowe prawa i wolności zagwarantowane w aktach prawa międzynarodowego. Podejmowane w ostatnim okresie działania przez niektórych przedstawicieli samorządowej, jak i krajowej sceny politycznej ukierunkowane są na wywoływanie fundamentalnych zmian w życiu społecznym. Działania te zorientowane są na niszczenie wartości, ukształtowanych przez wielowiekowe dziedzictwo chrześcijaństwa, ważnych szczególnie dla mieszkańców Małopolski. Deklarujemy, że Sejmik w realizacji swoich zadań publicznych będzie wierny tradycji narodowej i państwowej, mając w pamięci tysiącletnią tradycję chrześcijaństwa w Polsce oraz wielowiekowe przywiązanie Polaków do wolności.

WIDEO: Barometr Bartusia. Czy coś grozi firmom z Małopolski?

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Komentarze 5

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Gmina Lipinki jak widać rozwiązała najpilniejszy problem. Teraz do realizacji pozostają: kanalizacja, ujęcie wody i wodociąg.

L
Lex
RPO będzie kwestionował wszystkie podobne uchwały, jako nie mające podstawy prawnej oraz tworzące prawo dyskryminujące. Kwestią fundamentalna jest ograniczenie zjawiska pedofilii, zwłaszcza wśród kleru katolickiego. Tutaj że strachu radni nie podejmą żadnej uchwały. Brak konsekwencji jest dostrzegalny. Środowiska lbgt nie molestują dzieci jak niektórzy duchowni katoliccy.

Problem to milczenie samorządów nad problemem pedofilii. Boją się. Bohaterzy jak z koziej....
G
Gosc 1
Bardzo dobrze jestem ZA!!!!!!!!!!!
G
Goscxx
Bardzo się cieszę że w końcu ludzie się budzą i przeciwstawiają się złu jakie wpycha się z każdej strony do naszego zycia
C
Cyr4x
A z płonącymi styrtami już sobie poradzili?
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska