Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Grzegorz Jankowicz Pełnomocnikiem Ministra KiDN ds. połączenia Instytutu Książki i Instytutu Literatury

OPRAC.:
Paweł Gzyl
Paweł Gzyl
Grzegorz Jankowicz
Grzegorz Jankowicz Anna Kaczmarz
Grzegorz Jankowicz został wyznaczony na funkcję Pełnomocnika Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego do przeprowadzenia czynności związanych z połączeniem państwowych instytucji kultury: Instytutu Książki i Instytutu Literatury oraz utworzeniem nowej państwowej instytucji kultury – Instytutu Książki.

Ile wynosi najwyższa i najniższa emerytura w Polsce?

od 7 lat

Grzegorz Jankowicz to urodzony w 1978 roku aktywista literacki, filozof literatury, eseista, redaktor, wydawca, krytyk i tłumacz. Dyrektor programowy Festiwalu Conrada. Redaktor działu kultury „Tygodnika Powszechnego”. Dyrektor programów literackich Fundacji Tygodnika Powszechnego. Juror Nagrody Conrada.

"Serdecznie gratulujemy Grzegorzowi zasłużonej nominacji i życzymy powodzenia w nowej pracy. O naszych planach, dotyczących przyszłości Festiwalu Conrada, opowiemy po ich skonsultowaniu ze współorganizatorami imprezy, Miastem Kraków i Krakowskim Biurem Festiwalowym" - napisano w serwisie „Tygodnika Powszechnego”.

Grzegorz Jankowicz jest autorem publikacji, takich jak: „Po co jest sztuka? Rozmowy z pisarzami” (Kraków 2013), „Cmono. Rozmowy z pisarzami” (Kraków 2013), „Gombrowicz – Loading. Esej o formie życia” (Wrocław 2014), „Uchodźcy z ziemi Ulro. Eseje” (2015).

Pod jego redakcją ukazał się tom „Opowieść o dwóch miastach. Wrocław i Kraków” (Kraków 2015), prezentacja Wrocławia i Krakowa jako miast literatury.

Wspólnie z Anną Kałużą przygotował tomy: „Pracownia Poetycka Silesius. Rok 1: Foks, Sosnowski” (Wrocław, 2015) oraz „Pracownia Poetycka Silesius. Rok 2: Matywiecki, Pasewicz, Pietrek” (Wrocław, 2016). Z Zofią Król zredagował książkę „Wolne słowa. Zestaw do ćwiczeń indywidualnych i zbiorowych” (Gdańsk, 2016). Z Alberto Manguelem napisał książkę „Małe języki, wielkie literatury. Small Languages, Big Literature” (Gdańsk, 2017).

Jest także autorem książek: „Blizny. Eseje” (Wrocław 2019) oraz „Życie w kuli. Parmigianino, Ashbery i sztuka przemiany” (Kraków 2020). Prowadzi warsztaty czytelnicze z młodzieżą, seniorami oraz osadzonymi.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska