Grzejników nie dostali, pieniądze stracili. Śledczy stawiają...

  Grzejników nie dostali, pieniądze stracili. Śledczy stawiają zarzuty

  Zdjęcie autora materiału
  Bartosz Dybała

  Aktualizacja:

  Gazeta Krakowska

  Grzejników nie dostali, pieniądze stracili. Śledczy stawiają zarzuty
  1/5
  przejdź do galerii
  Do prokuratury w Wieliczce zgłaszają się kolejne osoby, które twierdzą, że zostały oszukane przez Armaturę Krakowską z Przebieczan. Poszkodowani - przez stronę internetową spółki - zamówili m.in. grzejniki, warte od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Do dzisiaj do nich nie dotarły, a pieniędzy nie udało się odzyskać. Poszkodowane są osoby z całej Polski, m.in. Krakowa, Łodzi, Warszawy. Kroki podjęła już prokuratura, która postawiła zarzuty Rafałowi K., prezesowi firmy. Dotyczą niekorzystnego rozporządzenia mieniem w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Niektórzy klienci podejrzewają, że ich pieniądze zostały z firmy wyprowadzone, a stoi za tym wspólnik Rafała K., którego firma buduje w Wieliczce osiedle apartamentów. Mężczyzna jednak zaprzecza.
  Monika Kaźmierczak z Łodzi wraz z mężem zamówili trzy grzejniki. Zapłacili nieco ponad 700 zł. Zamówienia dokonali przez stronę www.bayzone.pl i jeszcze tego samego dnia - jak twierdzą - przelali pełną kwotę na konto Armatury Krakowskiej, czyli firmy, która te grzejniki miała dostarczyć. Spółka ma siedzibę w Przebieczanach, blisko Wieliczki, a sprzedaż armatury budowlanej prowadziła przez wspomnianą stronę internetową, która już nie działa.

  - Przesyłka do nas długo nie docierała, więc zaczęliśmy dzwonić do Armatury z pytaniem, co dzieje się z naszym zamówieniem - opowiada pani Monika. Po połączeniu z infolinią włączał się automat. Kobieta wraz z mężem próbowali dzwonić wobec tego na inny z numerów spółki.

  - Odebrała jakaś kobieta, która powiedziała, że nie zna sprawy i należy dzwonić na infolinię - mówi pani Monika. W związku z tym, że próby kontaktu telefonicznego nie przyniosły skutku, kobieta wraz z mężem zaczęli wysyłać e-maile do firmy. - Już wtedy przeczuwaliśmy, że zostaliśmy oszukani - dodaje kobieta.

  Gdy znaleźli stronę w sieci, gdzie wypowiadały się osoby, których zamówienia również nie zostały przez Armaturę zrealizowane, byli już o tym przekonani. - 17 lipca zgłosiłam tę sprawę na policję - kwituje pani Monika. Grzejniki do dzisiaj do państwa Kaźmierczaków nie dotarły. Z ich relacji wynika, że firma oszukiwała swoich klientów od marca do lipca br.

  Poszkodowani założyli grupę na Facebook’u: „Oszukani przez BayZone Armatura Krakowska Sp. z o.o.”. Należy do niej ponad 70 osób, w tym radny dzielnicowy z krakowskich Bieńczyc, Marcin Permus, który zamówił pięć kaloryferów i tyle samo głowic, regulujących temperaturę.

  - Do dnia dzisiejszego ich nie otrzymałem - mówi. Łączny koszt wyniósł blisko 2,5 tys. zł. Straty, poniesione przez klientów firmy z Przebieczan sięgają od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Kroki podjęła już policja i prokuratura w Wieliczce, które prowadzą śledztwo.

  - Chodzi o doprowadzenie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej szeregu osób do niekorzystnego rozporządzenia mieniem w różnych kwotach - tłumaczy prokurator Beata Lazar. Podejrzanym jest Rafał K., prezes zarządu Armatury, któremu przedstawiono zarzuty.

  - Nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów - zdradza prokurator Lazar i dodaje, że wobec podejrzanego został zastosowany policyjny dozór. Do prokuratury napływają kolejne zgłoszenia od poszkodowanych z całej Polski. Ponoć jest ich już ponad setka.

  Skontaktowaliśmy się z mężczyzną, który był członkiem zarządu w Armaturze. Z jego ustaleń wynika, że działania, jakie podejmował Rafał K., były prowadzone zarówno na niekorzyść klientów, jak i samej spółki.

  - Do tych działań należało m.in. wprowadzanie w błąd klientów poprzez wskazywanie konta innego niż firmowe (prawdopodobnie prywatnego konta prezesa), na które klienci wpłacać mieli cenę towaru zakupionego w sklepie internetowym - twierdzi mężczyzna. Zapewnia, że wszystkie te działania były podejmowane, kiedy on nie był już członkiem zarządu spółki. Też złożył zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Rafała K.

  Mężczyzna, z którym udało nam się skontaktować, zajmuje się obecnie działalnością deweloperską. Jego firma buduje osiedle apartamentów w Wieliczce. Oszukani przez Armaturę podejrzewają, że to właśnie tam zostały zainwestowane ich pieniądze, które stracili. Mężczyzna kategorycznie zaprzecza. - Środki na działalność deweloperską pochodzą przede wszystkim z otwartego rachunku powierniczego - zapewnia.

  Prezes milczy  Zadzwoniliśmy do Armatury Krakowskiej. Nikt nie odebrał. Wysłaliśmy też e-maila. Przyszła automatyczna odpowiedź bez żadnych wyjaśnień. Sprawę zna Jerzy Gramatyka, Miejski Rzecznik Konsumentów w Krakowie. Jego zdaniem spółka wykorzystała renomę i nazwę firmy innego przedsiębiorcy z wieloletnią tradycją i bardzo dobrą opinią, aby zdobyć zaufanie klientów (chodzi o firmę Armatura Kraków).

  - Początkowo sklep realizował terminowo wszelkie zobowiązania, aby nagle tego zaprzestać - tłumaczy rzecznik. Kroki podjął też Wojewódzki Inspektorat Inspekcji Handlowej w Krakowie. Dzięki temu część klientów otrzymała zamówiony towar czy zwrot pieniędzy, ale procent takich przypadków, biorąc pod uwagę liczną grupę oszukanych, jest znikomy. Z informacji Gramatyki wynika, że sklep działał i nadal działa jedynie w internecie, więc trudno jest oszacować faktyczną liczbę poszkodowanych. Nie wiadomo też, jaka jest kondyncja finansowa spółki, a także jak duże są jej zobowiązania wobec poszkodowanych. Co mają robić klienci? - Powinni jak najszybciej od umowy sprzedaży odstąpić i wezwać sprzedawcę do zwrotu kosztów - mówi Gramatyka. Jeśli firma tego nie zrobi, zostaje droga sądowa.

  ZOBACZ KONIECZNIE:  Polub nas na Facebooku i bądź zawsze na bieżąco!


  FLESZ: Jak zabezpieczyć mieszkanie wyjeżdżając na wakacje?

  Źródło: vivi24

  Komentarze (114)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  KRS: 0000703210

  AntyBayzone (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  Panie P. Tak z ciekawości - czy ten wniesiony wkład do sp. komandytowej JL DEVELOPMENT w wysokości 806.239 zł to budynek w Przebieczanach 580?
  A swoją drogą kapitał zakładowy w wysokości 5000 zł...rozwiń całość

  Panie P. Tak z ciekawości - czy ten wniesiony wkład do sp. komandytowej JL DEVELOPMENT w wysokości 806.239 zł to budynek w Przebieczanach 580?
  A swoją drogą kapitał zakładowy w wysokości 5000 zł dewelopera budującego osiedle .... szacun dla kupujących :-) zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  KRS: 0000703210

  piotr (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  ostatnio to coś słabo budują..oddanie już się przedłuża, liczba mieszkań zmalała chyba ze 100 do ok 50, już widzę jak spółka będzie obsługiwała pogwarancyjne usterki przez 5 lat ;)

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Skrót myślowy pana P.

  AntyBayzone (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  "Dalsze rozporządzanie spółką pozostawiam do dyspozycji sądu. Będzie on zarządzał jej mieniem, w tym niniejszą stroną internetową oraz widocznym poniżej adresem mailowym"
  - niniejszym informuję...rozwiń całość

  "Dalsze rozporządzanie spółką pozostawiam do dyspozycji sądu. Będzie on zarządzał jej mieniem, w tym niniejszą stroną internetową oraz widocznym poniżej adresem mailowym"
  - niniejszym informuję Pana, że Sąd się zdziwił Pana dyspozycją:-)
  "Jednocześnie proszę o nie kierowanie żadnej korespondencji listownej na adres Przebieczany 580, ponieważ umowa najmu nieruchomości wygasła i nie została przedłużona"
  - a na jaki adres można wysyłać? Na Brzegi 6, 32-002, Węgrzce Wielkie będzie OK? zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  ppp

  ppp (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  najlepiej słać do Łazan :)


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Adres korespondencyjny

  AntyBayzone (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Do Łazan będziemy wysyłać gdyby się okazało że zajęte przez organy ścigania udziały Wspólnika nie wystarczą na pokrycie długów których Wspólnik nie zdołał odkupić. Póki co zgodnie z nakazem który...rozwiń całość

  Do Łazan będziemy wysyłać gdyby się okazało że zajęte przez organy ścigania udziały Wspólnika nie wystarczą na pokrycie długów których Wspólnik nie zdołał odkupić. Póki co zgodnie z nakazem który właśnie się uprawomocnia w mojej sprawie: pkt IV pouczenia: "Strony i ich przedstawiciele mają obowiązek zawiadomić sąd o każdej zmianie swojego zamieszkania lub siedziby. W razie zaniedbania tego obowiązku pismo sądowe pozostawia się w aktach sprawy ze skutkiem doręczenia" zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  wykopalisko

  .... (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  czy ktos moze się do tego odnieść ? tez tak mieliście ?
  http://www.wykop.pl/ramka/4596577/jak-armatura-krakowska-sp-z-o-o-oszukala-i-oszukuje-dalej-mnie-i-innych/


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  wykopalisko

  AntyBayzone (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Wypisz wymaluj moja historia :-( Oraz oooooooooogromnej ilości osób które zgłosiły się z tym na policję ( sprawą zajmuje się Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce, ul. Jedynaka 30a, sprawa nr...rozwiń całość

  Wypisz wymaluj moja historia :-( Oraz oooooooooogromnej ilości osób które zgłosiły się z tym na policję ( sprawą zajmuje się Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce, ul. Jedynaka 30a, sprawa nr 515/2018 )zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  wykopalisko

  Rafał K (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  niestety strajkują, zwolnienia lekarskie itd, itd.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  notariusz

  Rafał K (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  Witam wszystkich, dawno nie pisałem, chciałem tylko wszystkich poinformować, że dostałem pismo do Pawła K. , w którym mnie zaprosił na wypisanie mnie z zarządu, stawiłem się dzisiaj osobiście u...rozwiń całość

  Witam wszystkich, dawno nie pisałem, chciałem tylko wszystkich poinformować, że dostałem pismo do Pawła K. , w którym mnie zaprosił na wypisanie mnie z zarządu, stawiłem się dzisiaj osobiście u notariusza w tej sprawie o godz. 10-tej. (ul. Pawia 18a), musiałem się zwolnić z pracy, oczywiście Paweł K. się nie stawił, wręcz przeciwnie nawet nie odbierał tel. od Pani notariusz. Przekazałem wstępne informacji miłej Pani, co się stanie jeżeli do końca listopada nie sporządzi odpowiedniego dokumentu(to co wcześniej pisałem-wszystko ujrzy światło dzienne). Pani było mocno zdziwiona, jak można coś takiego robić, organizować spotkanie, a nie przybyć na nie osobiście. Brak kultury i szacunku do innych osób, o czym każdy wie, że ww. pan się tym charakteryzuje. Po tym terminie wszystkie sprawy zostaną zgłoszone odpowiednim organom, oczywiście nie dam rady zrobić tego w jeden dzień, trochę tego jest, w sprawę również zamieszana jest jego żona. Obiecuję, że wszystko ukaże się w internecie, na wszystkich forach, W opiniach itd, itd. Zeskanuję również dokument, w którym zostałem zaproszony na to spotkanie, jak i inne. Na FB stworzę konto/grupę gdzie wszystko będę publikował. Jeżeli to jest prawa, czyli nie będę miał do czynienia z pomówieniem, o czym mnie prawnik poinformował. Pan redaktor ściemnia i wypisuje tylko co mu P. karze napisać, tak samo Pani z interwencji z polsatu. Napisałem osobiście dwa maile do interwencji, oczywiście nie dostałem odpowiedzi. Pewnie niektórzy dostali od tego "prowizję" Może konkurencyjna uwaga się tym zainteresuje, z chęcią to im wszystko opowiem. Pozdrawiamzwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Widziałam jak było

  Rysiek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Jak tak czytam to wszystko to masz Rafał przerąbane, ale tak się kończy spoufalanie z oszustem!


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  widziałem jak było

  Rafał K (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Niestety mam przerąbane, ale Oliwa zawsze jest sprawiedliwa, liczę na to. Po drugie zemsta też podobno dobrze smakuje, a uwierz mi, że znam kilka przekrętów tego oszusta..... Mógłbyś się przedstawić?

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Notariusz

  AntyBayzone (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Dzień dobry Panie Rafale. Miło zobaczyć po długiej przerwie :-) A korzystając z Pana obecności mogę zapytać? - jak to się stało, że firma mając takie długi zakończyła 2017r zyskiem 31 510 zł ? Sama...rozwiń całość

  Dzień dobry Panie Rafale. Miło zobaczyć po długiej przerwie :-) A korzystając z Pana obecności mogę zapytać? - jak to się stało, że firma mając takie długi zakończyła 2017r zyskiem 31 510 zł ? Sama wartość budynku to ponad 840 tys, o prawie do domen za ponad 559 tyś nie wspomnę.... ani o udziałach 1,3mln...zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  długi

  Rafał K (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  wyciąganie pieniędzy ze spółki, nie mając na to zgody/pozwolenia....leasingi, osoby zatrudnione, gotówka, kupowanie rzeczy do użytku prywatnego za gotówkę z kasy firmy itd, itd. Wszystkie te...rozwiń całość

  wyciąganie pieniędzy ze spółki, nie mając na to zgody/pozwolenia....leasingi, osoby zatrudnione, gotówka, kupowanie rzeczy do użytku prywatnego za gotówkę z kasy firmy itd, itd. Wszystkie te informacje są zgłoszone na policji, potwierdzone przez świadkówzwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Długi

  AntyBayzone (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Acha - Usługi na prawie 200 tys. Ciekawe czy te usługi były realizowane np. dla firmy Domenovo. Z wynagrodzeniami to szału nie ma: na wynagrodzenie dla 5 handlowców, 5 prac.biurowych i 4...rozwiń całość

  Acha - Usługi na prawie 200 tys. Ciekawe czy te usługi były realizowane np. dla firmy Domenovo. Z wynagrodzeniami to szału nie ma: na wynagrodzenie dla 5 handlowców, 5 prac.biurowych i 4 magazynierów+1 kierowcy wydaliście Państwo raptem 342 917,84 zł ( czyli zakładam 13 x1530 +2 x4343 :-) A i tak na koncie zostało firmie 278 252,06 zł ( no i należności krótkoterminowe na ponad 1,4 mln ).zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  długi

  długi (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  spółki, firmy, stowarzyszenia, fundacje itd... karuzela u pana p. się kręci i kręci..


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  długi

  Rafał K (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  do czasu, przekona się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Cisza

  Ciekawa (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  Szkoda że Pan Bartosz dalej nie prowadzi sprawy. Napisali co P kazał i cisza bo pan p. dostał oskarżenia, dozór to nie możemy pisać. Nikt nie pośpieszy policji z przesłuchaniami. Mają swoje...rozwiń całość

  Szkoda że Pan Bartosz dalej nie prowadzi sprawy. Napisali co P kazał i cisza bo pan p. dostał oskarżenia, dozór to nie możemy pisać. Nikt nie pośpieszy policji z przesłuchaniami. Mają swoje procedury i zasady...zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  i co dalej

  i co dalej (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  widze ze sprawa ucichla, pan r i pan p usmiechnieci jak zawsze, bylo minelo i nikt nie pamieta..


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  I co dalej

  AntyBayzone (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Jesli wierzyć Panu P. to zgodnie z informacją na ich stronie jest o 161 osób mniej do pamiętania. Cała reszta działa pewnie w zaciszu sal sądowych ( cisza przed burzą ) :-)


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  A

  A (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1 / 3

  A przydałaby się jakaś burza. R odgrazal sie ze niewiadomo co tam siw działo, świadków miał na wszystko i co? P budynek sprzedał i pieniazkami obraca. Czy w tym kraju naprawdę nie ma sposobu aby...rozwiń całość

  A przydałaby się jakaś burza. R odgrazal sie ze niewiadomo co tam siw działo, świadków miał na wszystko i co? P budynek sprzedał i pieniazkami obraca. Czy w tym kraju naprawdę nie ma sposobu aby dac nauczkę bezczelny cwaniaczkom? zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Nieruchomość

  AntyBayzone (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  A kto by ryzykował kupno tego budynku? Albo innej nieruchomości położonej przy Wzgórzu Kaim?
  https://www.i-kancelaria.pl/publikacje/skarga-paulianska-aspekty-praktyczne/

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Temida

  AntyBayzone (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  https://sadinternetowy.pl/gielda-wierzytelnosci/?page=1&sorting=date-desc&search_term=6793084270&debt_value_min=&debt_value_max=

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  "„Oszukani przez JL Development - Winnicka Park"

  J"u"zek (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 5 / 2

  Czyźby kolejna grupa zaraz na FB powstanie?

  We wrześniu miał być odbiór mieszkań na w/w osiedlu - ale podobno coś nie wyszło ..

  ... podobno pieniążki "DEVELOPERA" się dość szybko rozchodzą bo Pan...rozwiń całość

  Czyźby kolejna grupa zaraz na FB powstanie?

  We wrześniu miał być odbiór mieszkań na w/w osiedlu - ale podobno coś nie wyszło ..

  ... podobno pieniążki "DEVELOPERA" się dość szybko rozchodzą bo Pan Prezes Paweł stare długi BAYZNONE - Armatury spłaca nie swoimi - ale właśnie pieniędzmi "JL Development"zwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Oszukani przez JL Development - Winnicka Park

  AntyBayzone (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  Chyba coś jest na rzeczy z terminem, bo na stronie inwestycji klikając na dziennik budowy pojawia się galeria. A kiedyś był harmonogram prac.


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  944 111,69 zł.

  Wierzyciel (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  A jak się ma budowa WINNICKA PARK kręcić jak z kasy spółki JL Development Pan "PREZES" spłacał swoje stare długi - czyli ARMATURY. Poszło na to 944 111,69 zł. o czym można przeczytać na stronie...rozwiń całość

  A jak się ma budowa WINNICKA PARK kręcić jak z kasy spółki JL Development Pan "PREZES" spłacał swoje stare długi - czyli ARMATURY. Poszło na to 944 111,69 zł. o czym można przeczytać na stronie http://armaturakrakowska.pl/zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Gość

  I dobrze (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Z jednej strony sprawa cieszy ponieważ r który jest zwykłym chamem dostał to na co zasłużył. Z drugiej strony smutne że p który od tak wielu lat oszukuje dostawców, pracowników i klientów wyjdzie z...rozwiń całość

  Z jednej strony sprawa cieszy ponieważ r który jest zwykłym chamem dostał to na co zasłużył. Z drugiej strony smutne że p który od tak wielu lat oszukuje dostawców, pracowników i klientów wyjdzie z tego bez szwanku. Nie stety żadko kiedy temida jest sprawiedliwa wilk zawsze będzie wilkiem a owca to tylko owca :-)zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Podsumowanie

  Rafał K (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 7 / 1

  To mój ostatni komentarz. Dziękuje poszkodowanej i znajomej za napisanie prawdy. Mogę tylko powiedzieć, że chciałbym żeby ta sprawa się szybko wyjaśniła, a za tym zakończyła. Mogę być spokojny,...rozwiń całość

  To mój ostatni komentarz. Dziękuje poszkodowanej i znajomej za napisanie prawdy. Mogę tylko powiedzieć, że chciałbym żeby ta sprawa się szybko wyjaśniła, a za tym zakończyła. Mogę być spokojny, ponieważ wiem jak było. Może kiedyś te 300 osób będzie mnie tak długo przepraszało, jak osadzało. Pozdrawiam uczciwych i nie osadzających bezpodstawnie zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Hipoteka

  AntyBayzone (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  Tak się zastanawiam... proszę mnie poprawić jeśli się mylę - gdyby któryś z wierzycieli wniósł skargę pauliańską, której treścią jest żądanie uznania ewentulanego sprzedania budynku Armatury za...rozwiń całość

  Tak się zastanawiam... proszę mnie poprawić jeśli się mylę - gdyby któryś z wierzycieli wniósł skargę pauliańską, której treścią jest żądanie uznania ewentulanego sprzedania budynku Armatury za bezskuteczną w stosunku do wierzyciela, to w przypadku gdyby ta nieruchomość była teraz w posiadaniu innego właściciela, to ów właściciel będzie musiał spłacić wierzyciela, mimo że jest nowym właścicielem z z długiem nie ma nic wspólnego? .... chyba że osoba trzecia zaspokoi wierzyciela nie dopuszczając tym samym do egzekucji .... Ot, i chyba wyjaśnił się powód filantropii... ale oczywiście mogę się mylić, cały czas zakładam jednak dobre intencjezwiń


  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Hipoteka

  J (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  A czy ktoś może podać nr księgi wieczystej tej nieruchomości?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  NAUCZYCIEL ROKU | Wielki finał wojewódzki

  NAUCZYCIEL ROKU | Wielki finał wojewódzki

  Szukamy maluchów na okładkę

  Szukamy maluchów na okładkę "Gazety Krakowskiej"!

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Smartfon pod choinkę? Okazje w świątecznej ofercie Orange

  Bezdymna rewolucja - czy Polska wykorzysta tę szansę?

  Bezdymna rewolucja - czy Polska wykorzysta tę szansę?