MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Hokej, EUHL. Sabers Oświęcim pokpił sprawę z Sapientią. Został strącony do „piekła” przez Rumunów. Konieczny trzeci mecz [ZDJĘCIA]

Ćwierćfinał EUHL; Sabers Oświęcim - Sapientia U-23 (Rumunia) 5:9.
Ćwierćfinał EUHL; Sabers Oświęcim - Sapientia U-23 (Rumunia) 5:9. Jerzy Zaborski
UHT Sabers Oświęcim w drugim meczu ćwierćfinału play-off Europejskiej Uniwersyteckiej Ligi Hokejowej przebył drogę ze sportowego nieba do piekła. Został tam strącony przez rumuńską Sapientię. Do wyłonienia półfinalisty konieczne będzie zatem trzecie, decydujące spotkanie. W pierwszym meczu oświęcimianie wygrali 3:1. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Drugi mecz goście rozpoczęli agresywnie. Szybko objęli prowadzenie, a – grając w osłabieniu – mogli je podwyższyć. Z bliska przestrzelił Karin Lazar.

Przyjezdni pierwszego gola sprezentowali rywalom. Obrońca zagrał na kij Krzysztofa Dudkiewicza, a ten szany nie zmarnował. Potem, po akcji Krystiana Sosnowskiego i podaniu zza bramki, do siatki trafił Marcin Sawicki. Kiedy Jahor Piankrat strzałem po lodzie zdobył trzeciego gola, trener gości poprosił o czas.

Na 6 sekund przed pierwszą przerwą, do siatki trafił Szymon Fus i wydawało się, że jest po meczu. Tak się jednak gospodarzom tylko wydawało.

Po przerwie goście w ciągu 77 sekund zdobyli trzy gola, doprowadzając do remisu. Trener oświęcimian Lubomir Witoszek musiał wziąć czas, żeby uspokoić swoich podopiecznych.

Jednak przed drugą przerwą Ervin Salamon wykorzystał liczebną przewagę, dając Rumunom prowadzenie. Podwyższył je Laszlo Antal, zmieniając lot krążka po strzale Csongora Kristo.

- Po pierwszej tercji chłopcy wyszli na lód zbyt pewni siebie, że mają mecz wygrany. Przekonali się, że w hokeju trzy bramki zaliczki nie gwarantują sukcesu. Później, goniąc wynik na dwie „piątki”, nie mieli sił. Mam nadzieję, że potrafią wyciągnąć wnioski z tej bolesnej lekcji – ocenił Lubomir Witoszek, opiekun oświęcimian.

Najlepszymi zawodnikami meczu zostali: Piotr Kot (Sabers) i Ervin Salamon (Sapientia)

UHT Sabers Oświęcim – Sapientia U23 (Rumunia) 5:9 (4:1, 0:5, 1:3)

Bramki: 0:1 Lazar – L. Antal – Salamon 6, 1:1 Dudkiewicz 11, 2:1 Sawicki – Sosnowski – Kusak 12, 3:1 Piankrat 13, 4:1 Fus – Dudkiewicz 20, 4:2 H. Antal – Kedves 24, 4:3 Salamon – L. Antal 25, 4:4 Kedves – Becze – H. Antal 25, 4:5 Salamon – Karda – Glofak 30, 4:6 L. Antal – Kristo 36, 5:6 Kusak – Prusak – Sadowski 42, 5:7 K. Lazar - Salamon 48, 5:8 L. Antal 51, 5:9: H. Antal 54.

UHT Sabers: Kaczkowski (od 54 min Gąsior) – P. Kot, Dworzak; Piankrat, Dudkiewicz, Fus – Protsenko, Najsarek; Sosnowski, Sadowski, Kusak – Klimczyk, Ptaszkin, Prusak oraz Czapelsky.

Sapientia U23: Beresz – Gyorgy, Karda; Glofak, L. Antal, Salamon – Galusnyak, Nagy; H. Antal, Kedves, K. Lazar – Kristo, Gal; G. Benedek, Becze, N. Benedek – Solyom, Istvan; S. Lazar, Kosza, Banceanu.

Sędziowali: Michał Baca i Paweł Pomorzewski (Oświęcim). Kary: 12 – 6 minut. Stan play-off (do dwóch zwycięstw): 1:1, trzeci mecz 1 kwietnia 2022, w Oświęcimiu. Widzów: 80.