Hokej, EUHL. Pierwszy krok Sabers Oświęcim w starciu play-off z rumuńską Sapientią [ZDJĘCIA]

Pierwsza runda play-off EUHL (30 marca 2022); Sabers Oświęcim -Sapientia U23 (Rumunia) 3:1 Jerzy Zaborski
UHT Sabers Oświęcim wykorzystał atut własnej hali, pokonując w pierwszym meczu fazy play-off Europejskiej Akademickiej Ligi Hokejowej rumuńską Sapientię. Do awansu do kolejnej rundy podopiecznym Lubomira Witoszka brakuje jednego zwycięstwa, a kolejny mecz zagrają także we własnej hali. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Szable szybko zadały pierwsze „cięcie”, bo już po 58 sekundach Jahor Piankrat trafił do siatki rywali.

Goście rozkręcali się z każdą minutą, ale przed pierwszą przerwą miejscowi nie pozwolili im na wiele.

Po zmianie stron wynik podwyższył Szymon Fus, wykorzystując grę w przewadze. Jednak tuż przed drugą przerwą goście także grali w przewadze i - gdyby nie dobra postawa między słupkami Kaczkowskiego – schodziliby na drugą przerwę przynajmniej z kontaktowym golem.

Kiedy na początku trzeciej odsłony do siatki trafił Adrian Prusak, wydawało się "Szable" mają już mecz pod kontrolą. Jednak do siatki trafił Karda i przyjezdni szukali swojej szansy na poprawienie wyniku. Na 120 sekund przed końcem ich trener wycofał bramkarza, ale wynik nie uległ zmianie.

Najlepszymi zawodnikami meczu zostali: Gabriel Kaczkowski (Sabers) i Antal Hunor (Sapientia).

UHT Sabers Oświęcim – Sapientia U23 (Rumunia) 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Bramki: 1:0 Piankrat – Fus – Dudkiewicz 1, 2:0 Fus – Dudkiewicz – Najsarek 27, 3:0 Prusak – Sosnowski 46, 3:1 Karda 52.

UHT Sabers: Kaczkowski – P. Kot, Dworzak; Piankrat, Dudkiewicz, Fus – Protsenko, Najsarek; Sosnowski, Sadowski, Kusak – Klimczyk, Ptaszkin, Prusak oraz Czapelsky.

Sapientia U23: Ambrus – Gyorgy, Karda; Glofak, L. Antal, Salamon – Galusnyak, Nagy; H. Antal, Kedves, K. Lazar – Kristo, Gal; G. Benedek, Becze, N. Benedek – Solyom, Istvan; S. Lazar, Kosza, Banceanu.

Sędziowali: Szymon Urbańczyk i Rafał Noworyta (Oświęcim). Kary: 4 – 10 minut. Stan play-off (do dwóch zwycięstw) 1:0 dla Sabers. Widzów: 100.