– Dziewczyny solidnie przepracowały okres przygotowawczy. Nie ma żadnych kontuzji, atmosfera w drużynie jest bojowa. Nie możemy się doczekać pierwszego meczu – przyznał Tomasz Kowalczyk, selekcjoner biało-czerwonych, który powołał na ten turniej trzy zawodniczki z Oświęcimia: Annę Kot, Katarzynę Zaborską i Justynę Żyłę.
Faworytkami katowickich mistrzostw są Austriaczki, które spadły z wyższego szczebla. Jak zawsze mocne będą Norweżki. To właśnie od starć z tymi ekipami udział w mistrzostwach rozpoczną Polki.
Pierwszym rywalem naszego zespołu będą hokeistki z Norweżki, a w piątek zmierzą się z hokeistkami z Austrią. 5 stycznia podopieczne trenera Tomasza Kowalczyka zmierzą się z Koreankami, a później ich rywalkami będą Chinki (7 stycznia) i Brytyjki (8 stycznia). Wszystkie te spotkania odbędą się o godzinie 20:00 na lodowisku w Katowicach-Janowie.
Skład reprezentacji Polski: bramkarki: Helena Grzybowska, Natalia Harańczyk. Obrończynie: Julia Zielińska, Julia Zaborowska, Vanessa Patla, Zofia Postel, Anna Kot (UKH Unia), Katarzyna Zaborska (UKH Unia), Wiktoria Kędra. Napastniczki: Wiktoria Sikorska, Iga Schramm, Alicja Mota, Zuzanna Baran, Ida Talanda, Karolina Baran, Maja Błaszków, Alicja Kopciara, Justyna Żyła (UKH Unia), Alicja Sowa, Alicja Kobus.
