Hokej, MŚ Dywizji 1B w Tallinnie. Wysokie zwycięstwo Polski nad Holandią

Marcin Kolusz i jego koledzy z reprezentacji Polski wygraną nad Holandią 8:1 rozpoczęła MŚ Dywizji 1B w Tallinnie (2019) Fot. Karolina Misztal
Od zwycięstwa rozpoczęli Polacy udział w mistrzostwach świata Dywizji 1B w Tallinnie (Estonia). W drugim dniu turnieju podopieczni Tomka Valtonena zmierzą się z Ukrainą.

Pierwszym rywalem Polaków był beniaminek. Wydawało się, że w konfrontacji faworyta do awansu z nowicjuszem, który przed turniejem nie rozegrał ani jednego sparingu, jedyną niewiadomą tego spotkania będą rozmiary zwycięstwa Polaków.

Polacy, owszem, rozpoczęli z animuszem, ale razili nieskutecznością. Tymczasem pierwszy strzał Klema w stronę bramki dał Holendrom prowadzenie, bo Przemysław Odrobny był zasłonięty.

Tuż przed przerwą Bartłomiej Neupauer, poprawiający strzał Arkadiusza Koska, miał odsłoniętą bramkę i szansy nie zmarnował. - Nie jesteśmy sfrustrowani nieskutecznością. To są mistrzostwa świata, gdzie o każdą bramkę jest bardzo trudno. Musimy być cierpliwi – mówił po pierwszej tercji strzelec pierwszego gola rodem z Nowego Targu.

Po zmianie stron na solową akcję zdecydował się Filip Komorski. Po minięciu dwóch rywali, mając ostry kąt, trafił w bliższy róg. Podobnie uczynił Alan Łyszczarczyk, ale on dla odmiany atakował z prawej strony.

W ostatniej odsłonie Polacy punkowali słabnących z każdą minutą rywali. - Na początku meczu narzekaliśmy na brak skuteczności, potem worek z golami został rozwiązany, co nie zmienia faktu, że weryfikacją będą dla nas kolejne mecze – powiedział Filip Komorski.

Najlepszym zawodnikiem w polskiej ekipie został Bartłomiej Neupauer.

Polska – Holandia 8:1 (1:1, 2:0, 5:0)
Bramki:
0:1 Klem (Boer) 14, 1:1 Neupauer (Kostek) 18, 2:1 Komorski (Jeziorski) 34, 3:1 Łyszczaczyk (Gościński) 36, 4:1 Komorski (Łyszczaczyk, Kapica) 42, 5:1 Wronka (Kostek) 44, 6:1 Dziubiński (Kolusz) 47, 7:1 Domogała 48, 8:1 Neupauer (Łyszczarczyk) 51.

Polska: Odrobny – Jaśkiewicz, Kolusz; Malasiński, Dziubiński, Wronka – Kostek, Bryk; Łyszczarczyk, Neupauer, Kapica – Wajda, Ciura; Gościński, Komorski, Jeziorski – Domogała, Starzyński, Michalski oraz Marzec.

Sędziował: Barcelo Geoffrey (Francja). Kary: 6-4 minut. Widzów: 350.