Hokej. Re-Plast Unia Oświęcim pokonała Ciarko Sanok, czyli lider oszczędził osłabionego rywala. ZDJĘCIA

Ekstraklasa hokejowa: Re-Plast Unia Oświęcim - Marma Ciarko STS Sanok 4:0. Na zdjęciu: Erik Ahopelto zdobywa trzecią bramkę dla oświęcimian. Jerzy Zaborski
Re-Plast Unia Oświęcim odniósł planowe zwycięstwo nad Marmą Ciarko Sanok, ale stylem nie zachwyciła. Zamiast ostrego strzelania z mocno osłabionym rywalem, była walka z bramkarzem Filipem Świderskim. Kliknij w przycisk „zobacz galerię” i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

Zdziesiątkowani kadrowo sanoczanie, mający kłopot ze skleceniem pełnych trzech formacji (mieli 14 zawodników nie licząc bramkarzy), wydawali się łatwym kąskiem dla lidera. Tymczasem miejscowi w pierwszej tercji urządzili sobie treningową grę. Okazje bramkowe zaczęli kreować dopiero w ostatnich trzech minutach przed przerwą. Jednak nie udało im się wykorzystać podwójnej przewagi, której 25 sekund przeszło na drugą odsłonę.

Sanoczanie mogli pokusić się o gola. Damian Ginda, będąc na wprost bramki, uderzył w Kevina Lindskouga. Później błąd miejscowego obrońcy mógł wykorzystać Wsewołod Tołstuszko. Przestrzelił.

Strzelecka niemoc oświęcimian przeszła na drugą część. Łukasz Krzemień spudłował mając przed sobą pustą bramkę. Warto podkreślić świetną postawę w sanockiej bramce Filipa Świderskiego, który wygrał pojedynki z Erikiem Ahopelto i Pawło Padakinem.

Wreszcie, w końcówce, z bliska krążek do siatki wepchnął Erik Ahopelto.

Oświęcimianie podregulowali celowniki w trzeciej odsłonie, wykorzystując przewagi liczebne, najpierw podwójną, a potem jednego gracza.

- Sanoczanie zagrali na miarę swoich możliwości, czyli „zamknęli” się przed nami, więc mieliśmy trochę kłopotów z rozmontowaniem ich defensywy. W takich meczach potrzebna jest cierpliwość, że w końcu coś wpadnie. Jak wykorzystaliśmy dwie przewagi na początku trzeciej tercji, to już poszło nam z górki – powiedział Peter Bezuszka, słowacki obrońca oświęcimian.

- W pierwszych pięciu minutach nie miałem zbyt wiele strzałów, bo koledzy starali się trzymać oświęcimian z dala od naszej bramki. Potem miejscowi napastnicy trochę mnie rozgrzali, pozwalając złapać dobry rytm. Wygrałem kilka pojedynków z oświęcimianami. W trzeciej tercji zabrakło nam sił i straciliśmy kilka goli – ocenił Filip Studziński, bramkarz sanoczan.

Re-Plast Unia Oświęcim – Marma Ciarko Sanok 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)

Bramki: 1:0 Ahopelto – Dziubiński - Djukow 36, 2:0 Dziubiński – Da Costa – Cichy 47, 3:0 Ahopelto – Laakso – Dziubiński 48, 4:0 Krzemień – S. Kowalówka 53.

Re-Plast Unia: Lindskoug – Graborenko, Pangiełow; Da Costa, Cichy, Denyskin – Djukov, Jerofeev; Ahopelto, Dziubiński, Padakin – Bezuszka, Jakobsons; S. Kowalówka, Krzemień, Sołtys – M. Noworyta; Prusak, Dudkiewicz, Laakso.

Marma Ciarko: Świderski – Valtola, Karllson; Sienkiewicz, Miccoli, Ginda – Tołstuszko, Łysenko; Wróbel, Filipek, Dulęba - Hoglund; Worwa, Radwański, Mazur.

Sędziowali: Bartosz Kaczmarek (Bytom), Robert Długi (Nowy Targ). Kary: 6 – 10 minut. Widzów: 800.

Inne wyniki:

JKH GKS Jastrzębie – KH Energa Toruń 8:1 (3:0, 0:0, 5:1)

GKS Tychy – Comarch Cracovia 3:2 po karnych (2:0, 0:2, 0:0, dog. 0:0); karne: 2:0

GKS Katowice – Zagłębie Sosnowiec 5:1 (1:0, 3:0, 1:1)