Jak wskazują młodzi aktywiści, Polacy byli pierwszym narodem, który otworzył swoje domy dla uciekających przed wojną Ukraińców, organizował szerokie wsparcie w postaci zbiórek i punktów pomocy, a także angażował się w wywieranie presji na międzynarodową społeczność czy organizowanie publicznych manifestacji wspierających Ukraińców.
"Krakowianie to dziś także Ukraińcy - to nasi sąsiedzi, przyjaciele i znajomi oraz osoby, które każdego dnia spotykamy na ulicach naszego miasta. Potrzebują obecnie naszego wsparcia w każdym wymiarze” - wskazuje Kamil Kociołek, sekretarz generalny Nowej Generacji.
Prezydent Biden swoją wizytą w Kijowie pokazał, jak ważne są symbole oraz gesty. Niech Kraków jeszcze raz pokaże swoją solidarność z Ukrainą" - napisano dalej.
Zapytaliśmy krakowski magistrat czy do prezydenta dotarł taki apel i jak ma zamiar na niego zareagować. Czekamy na odpowiedź.
W Krakowie są już planowane wydarzenia na rocznicę rosyjskiej napaści. Będzie to marsz "Radem dla pokoju". Uroczystości rozpocznie msza święta w intencji pokoju w Katedrze Wawelskiej o godzinie 16.30. Będzie jej przewodniczył metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski. Po mszy ok. 18.00 uczestnicy będą mogli wysłuchać koncertu Młodzieżowej Akademickiej Orkiestry Symfonicznej „Slobozhansky” z Charkowa
- Ta dzielnica Krakowa przeszła ogromną metamorfozę! Dawniej były tu... pola
- Tu zakupów już nie zrobimy. Te sklepy zniknęły na dobre z krakowskich galerii
- TOP 10 miejsc na zimową wycieczkę w okolicach Krakowa!
- Oto 10 powodów, przez które życie w Krakowie bywa nieznośne
- Zobacz najpiękniejsze kreacje z małopolskich studniówek 2023 cz. II
Czterodniowy tydzień pracy w Polsce? Nawet za 2,5 roku
