I liga koszykarek. Tylko koszykarki z Bochni zadowolone. Porażki Wisły i Politechniki Korony

Anna Kaczmarz
W I lidze koszykarek rozpoczęła się faza play off. Po pierwszych meczach z małopolskich drużyn tylko koszykarki Contimxu MOSiR Bochnia mogły się cieszyć. One wygrały i to na wyjeździe. Porażki poniosły natomiast AZS Politechnika Korona Kraków oraz Wisła CanPack Kraków.

Wisła w Lesznie kroku Pompaxowi Tęczy dotrzymywała tylko w dwóch pierwszych kwartach, w których wynik oscylował wokół remisu i pozostawiał nadzieje krakowiankom, że mogą ten mecz wygrać. Rozwiały się one już w trzeciej kwarcie, gdy Pompax odskoczył na solidną odległość. W czwartej kwarcie miejscowe już tylko kontrolowały sytuację na parkiecie.

Pompax Tęcza Leszno - Wisła CanPack Kraków 86:63 (14:13, 15:12, 27:18, 30:20)
Pompax Tęcza: Walentowska 15, Szloser 15, Pisera 15, Ratajczak 13, Hołtyn 7 oraz Siwińska 10, Kuczyk 6, Pietrzak 5, Matuszewska 0, Pacholczyk 0.
Wisła CanPack: Stasiuk 16, Rogalska 12, Wilk 6, Kozłowska 3, Bukowczan 2 oraz Mazur 14, Wojas 10, Wojtylas 0, Piwkowska 0, Szymkowicz 0.
Sędziowali: Krzysztof Fila oraz Marcin Popiel.

W Poznaniu mecz MUKS z Contimaxem MOSiR Bochnia długo był bardzo wyrównany. O wygranej bochnianek przesądziła tak naprawdę czwarta kwarta, w której zdołały oderwać się na prawie dziesięć punktów. Poznanianki później goniły, goniły, ale nie zdołały już odrobić wszystkich strat.

MUKS Poznań - Contimax MOSiR Bochnia 72:74 (20:23, 17:20, 12:11, 23:20)
MUKS: Masłowska 17, Piotrowska 15, Papiernik 14, Batura 8, Łakoma 7 oraz Joks 8, Wartecka 3, Burzyńska 0, Szuba 0, Sobańska 0.
Contimax MOSiR: Krawiec 25, Szkop 15, Plucińska 14, Skrzyńska 13, Zając 7 oraz Fortuna 0, Rak 0.
Sędziowali: Krzysztof Kustra oraz Dominik Zielony.

Nie był to udany mecz dla krakowianek. Lider szybko objął prowadzenie, systematycznie je powiększał i nie dał sobie odebrać kontroli nad meczem praktycznie ani na moment.

Lider Swarzędz - AZS Politechnika Korona Kraków 77:57 (14:8, 29:15, 17:13, 17:21)
Lider: Wdowiuk 20, Piechowiak 14, Motyl 10, Piasecka 10, Wojdalska 9 oraz Plackowska 7, Żukowska 3, Maj 2, Flaszak 2, Piasecka 0.
Politechnika Korona: Kocaj 12, Zuchora 11, Krzywoń 8, Dolenc 6, Kopiec 5 oraz Filipowska 12, Koroszec 2, Natkaniec 1, Florkiewicz 0.
Sędziowali: Mikołaj Makowski oraz Edyta Disterheft.