I liga koszykarzy. AZS AGH Kraków wytrzymał tylko trzy kwarty…

Wysoko przegrali w Bydgoszczy koszykarze AZS AGH Kraków z Eneą Abramczyk Astorią. Krakowianie starali się podjąć walkę, ale to gospodarze lepiej wytrzymali trudy spotkania i w końcówce przesądzili o swojej wysokiej wygranej 97:66.

To był podobny mecz, jakich już wiele w tym sezonie rozegrali koszykarze AZS AGH. Do pewnego momentu krakowianie dzielnie dotrzymywali kroku rywalom, ale koniec końców gorzej wytrzymali końcówkę spotykania o ostatecznie przegrali bardzo wysoko.

Pierwsze trzy kwarty wygrała Astoria, ale było to takie bardziej żmudne budowanie przewagi niż zdecydowany odjazd. Po tych trzech kwartach gospodarze prowadzili 63:55 i krakowianie jeszcze mogli mieć jakieś nadzieje, że będą mogli powalczyć o korzystny wynik. Ostatnia część rozbiła jednak te marzenia w brutalny sposób, bowiem Astoria wręcz zdemolowała w niej AZS AGH wygrywając tę partię różnicą aż 23 punktów.

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz - AZS AGH Kraków 97:66 (22:18, 22:20, 19:17, 34:11)
Enea Abramczyk Astoria: Kiwilsza 12, Zegzuła 12, Ulczyński 12, Małgorzaciak 5, Jeszke 4 oraz Kaszowski 17, Burczyk 13, Walker 8, Stupnicki 7, Wińkowski 7, Zabłocki 0
AZS AGH Kraków: Komenda 16, Mąkowski 15, Piliszczuk 10, Ciesielski 5, Orłowski 2 oraz Golus 8, Śmiglak 7, Leśniak 3, Nowicki 0, Spinczyk 0, Dyrda 0.
Sędziowali: Tomasz Tomaszewski, Damian Wiaderny oraz Mikołaj Makowski. Widzów: 1100.