I liga koszykarzy. Wygrana AZS AGH na drugim końcu Polski

Wojciech Matusik
Cenne zwycięstwo odniósł AZS AGH Kraków z mocną I-ligową Kotwicą Kołobrzeg i to na wyjeździe. Krakowianie lepiej wytrzymali trudy tego spotkania i z kompletem punktów mogli wracać pod Wawel.

Pierwsza kwarta była wyrównana, a prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Cztery punkty przewagi gości o niczym nie przesądzały. Podobnie było zresztą w kwarcie drugiej, która zakończyła się dwupunktową przewagą AZS AGH Kraków przed przerwą - 31:29.

Trzecia kwarta to wciąż była walka punkt za punkt, a żadnej ze stron nie udało się odskoczyć na większą liczbę punktów i zapewnić sobie bezpieczną przewagę przed decydującą częścią meczu. O wszystkim przesądził już początek czwartej kwarty, w której krakowianie wreszcie odskoczyli zdecydowanie. Wypracowali sobie w pewnym momencie ponad dziesięć punktów przewagi i na tym etapie spotkania był to już kapitał nie do roztrwonienia.

Sensation Kotwica Kołobrzeg - AZS AGH Kraków 66:75 (11:15, 18:16, 17:13, 20:31)
Kotwica: Washington 22, Długosz 3, Kurpisz 3, Pułkotycki 2, Śmigielski 2 oraz Dzierżak 13, Pieloch 12, Kowalenko 5, Klawa 4, Klocek 0.
AZS AGH: Lis 23, Szmit 15, Wydra 10, Zmarlak 8, Sobiech 3 oraz Szymański 11, Abdelaal 5, Orłowski 0.
Sędziowali: Tomasz Langowski, Mirosław Wysocki oraz Mateusz Dukiel.