I liga koszykarzy. Wyjazdowe zwycięstwo AZS AGH Kraków. Pierwsze w sezonie!

Anna Kaczmarz
Z dalekiego wyjazdu do Kołobrzegu koszykarze AZS AGH Kraków wracają z wygraną. Po zaciętym meczu krakowianie pokonali Sensation Kotwicę 95:88 i mogą się cieszyć z pierwszej wygranej w sezonie.

Krakowianie lepiej rozpoczęli ten mecz. To oni na początku prowadzili kilkoma punktami. W połowie pierwszej kwarty role się jednak odwróciły i po niej to Kotwica miała jedenaście punktów zapasu. W drugiej części znów jednak goście doszli do głosu. Pracowali ciężko na parkiecie i na cztery i pół minuty przed przerwą na tablicy wyników zaświecił się remis 32:32, a po chwili po „trójce” Kacpra Mąkowskiego AZS AGH znów wyszedł na prowadzenie w tym meczu.

Po zmianie stron gra toczyła się w trzeciej kwarcie praktycznie cały czas na styku. To była bardzo wyrównana walka. W decydującej części Kotwica na moment odskoczyła na kilka punktów, ale krakowianie nie rezygnowali. Walczyli dzielnie i na nieco ponad trzy minuty przed końcem czwartej kwarty po celnej „trójce” Mateusza Orłowskiego znów w tym meczu był remis (82:82). Po chwili Jan Piliszczuk dał już gościom prowadzenie 87:85. Za moment Kacper Mąkowski podwyższył je do czterech punktów, a Orłowski do sześciu. Na niecałą minutę przed końcem AZS AGH prowadził 91:85 i jasnym się stało, że wygra pierwszy mecz w sezonie.

Sensation Kotwica Kołobrzeg - AZS AGH Kraków 88:95 (26:15, 15:24, 23:23, 24:33)
Kotwica: Pieloch 22, Dzierżak 11, Nelson 9, Długosz 8, Ziółkowski 6 oraz Motylewski 17, Wydra 3, Walkowiak 2, Klocek 0, Adamiec 0.
AZS AGH: Ciesielski 20, Komenda 11, Adamczyk 10, Dyrda 5, Śmigla 2 oraz Mąkowski 31, Piliszczuk 6, Orłowski 6, Golus 2, Abdelaal 2,
Sędziowali: Sławomir Moszakowski, Mirosław Wysocki oraz Marek Januszonek. Widzów: 1400.