I liga siatkarek. 7R Solna Wieliczka pokonała Stal Mielec i została nowym liderem

art
Zawodniczki 7R Solna Wieliczka z trenerem  Ryszardem Litwinem
Zawodniczki 7R Solna Wieliczka z trenerem Ryszardem Litwinem Andrzej Banas / Polska Press
W 4. kolejce I liga siatkarek 7R Solna Wieliczka wygrała na wyjeździe ze Stalą Mielec. Dzięki temu awansowała na 1. pozycję w tabeli.

Stal Mielec - 7R Solna Wieliczka 0:3 (22:25, 17:25, 13:25)
7R Solna:
Pasznik, Bimkiewicz, Skowron, Cur, Piśla, Cembrzyńska, Colik (libero) oraz Kosidło, Gajer, Trocińska, Osadchuk.

Najbardziej wyrównany był pierwszy set. Długo częściej na prowadzeniu były gospodynie (m.in. 13:9). Od stanu 15:15 wynik już oscylował wokół remisu. W końcówce skuteczniej zagrała Solna, która objętego prowadzenia (21:22) już nie oddała.

W dwóch kolejnych setach mielczanki nie miały zbyt wiele do powiedzenia. W drugiej partii przyjezdne błyskawicznie odskoczyły (0:5) i choć Stal zebrała się do walki, nie dostała szansy na poczucie, że może coś ugrać. W czwartym secie dominacja była jeszcze wyraźniejsza: 1:7, 4:12, 10:20, 13:25.

- Cały zespół zagrał bardzo dobrze. W drugim i trzecim różnicę zrobiła zagrywka - ocenił prezes Solnej Mariusz Tyrański.
Solna po 4 meczach ma komplet punktów. Została nowym liderem, bowiem prowadzący dotychczas Energetyk Poznań przegrał w Jarosławiu 0:3.