I liga siatkarek. Mecz 7R Solna Wieliczka - Grupa Azoty PWSZ Tarnów rozstrzygnął się w tie-breaku [ZDJĘCIA]

Roman Kieroński
W meczu I ligi siatkarek 7R Solna Wieliczka wygrała 3:2 z Grupą Azoty PWSZ Tarnów. Zobacz, co działo się w derbach Małopolski, przejdź do GALERII.

Solna Wieliczka - Grupa Azoty PWSZ Tarnów 3:2 (25:16, 27:25, 27:29, 14:25, 20:18)
7R Solna:
Pasznik, Bimkiewicz, Skowron, Cur, Piśla, Cembrzyńska, Colik (libero) oraz Gajer, Kosidło, Jędrzejowska, Osadchuk, Trocińska.
Grupa Azoty: Szabó, Molenda Duda, Abramajtys, Jaroszewicz, Szczygieł, Samul (libero) oraz Grodzka, Podlasek, Kędziora, Minicz, Buczek, Kaczyńska (libero).

Po trwającym 2 godziny 45 minut meczu siatkarki Solnej po raz drugi w tym sezonie pokonały w derbach ekipę z Tarnowa. Wygrana nie przyszła im jednak łatwo. W pierwszym secie przyjezdne nie miały wiele do powiedzenia. W drugim też długo przegrywały, obroniły jednak kilka setboli (było 24:21) i same miały szansę (po ataku Julii Kędziory było 24:25), a losy tej partii na korzyść gospodyń odwróciła Katarina Osadchuk.

W trzeciej części Solna prowadziła 7:2, 10:5 i wydawało się, że pewnie wygra cały mecz. Tarnowianki jednak odrobiły straty, a w nerwowej końcówce okazały się lepsze w grze na przewagi. Co więcej, w następnym secie nie dały miejscowym szans i o zwycięstwie musiał rozstrzygnąć tie-break.

Lepiej zaczęły go tarnowianki (0:2), ale przy zmianie stron było 8:7 dla Solnej. Po podwójnym bloku wieliczanki prowadziły 14:12. Tarnowianki obroniły piłki meczowe i znów rozpoczęła się gra na przewagi. Drużyna gości miała trzy piłki meczowe, wieliczanki doprowadziły do stanu 18:18, a po nieudanych atakach Julity Molendy i Sabiny Podlasek cieszyły się z sukcesu. MVP spotkania została Karolina Piśla.

- Mogliśmy wygrać w trzech setach. W trzeciej partii mój zespół zdeprymowała kontuzja Izabeli Trocińskiej. W kolejnym, głównie po naszym słabszym przyjęciu, rywalki zdecydowanie nam uciekły. Był to dobry mecz, oba zespoły pokazały jakość - powiedział trener Solnej Ryszard Litwin.

- W dwóch pierwszych partiach zabrakło nam konsekwencji. W kolejnych poprawiliśmy zagrywkę, lepiej zagraliśmy w obronie. Świetną zmianę dały Podlasek, Grodzka, a szczególnie Justyna Kędziora. Tie-break jest loterią, tym razem szczęście uśmiechnęło się do rywalek - stwierdził trener gości Łukasz Marciniak.

I liga siatkarek. 7R Solna Wieliczka - poznaj kadrę na sezon...

I liga siatkarek. Grupa Azoty PWSZ Tarnów - kadra na sezon 2...