I liga siatkarek (play-off): 7R Solna Wieliczka - Wisła Warszawa [ZDJĘCIA]

Artur BogackiZaktualizowano
7R Solna Wieliczka - Wisła Warszawa Andrzej Banaś / Polska Press
W ćwierćfinale play-off I ligi siatkarek 7R Solna Wieliczka przegrała u siebie dwa spotkania z niżej notowaną Wisłą Warszawa. Trzeci (i ewentualnie czwarty) mecz - w sobotę 9 marca (i niedzielę) w stolicy.

Drugi mecz ćwierćfinału play-off
7R Solna Wieliczka - Wisła Warszawa 1:3 (26:24, 23:25, 19:25, 22:25)
7R Solna:
Szczygieł, Ząbek, Fedorek, Gawlak, Wystel, Grabka, Bąkowska (libero) oraz Buczek, Wisz, Skowron, Lewińska.
Stan play-off (do 3 zwycięstw): 0:2

W I secie kluczowy był fragment od 9:8 do 14:8 (przy zagrywce Patrycji Ząbek). Wieliczanki długo utrzymywały przewagę, ale zmarnowały aż cztery setbole i był remis 24:24. W ważnym momencie atak skończyła Magdalena Grabka, a po chwili miejscowi postawiły szczelny blok i wzięły pierwszą partię.

W drugim secie była huśtawka nastrojów: 7:5, 7:10, 11:10, 12:14, 15:14, 18:19, 21:20, 21:23. Przy stanie 22:23 Angelika Wystel posłała asa i był remis. Później jednak Solnej się nie powiodło. Grabka została w kontrze zablokowana, a po chwili, po długiej wymianie, wieliczanki się pogubiły, dając rywalkom w prezencie decydujący punkt.

W trzecim secie warszawianki szybko objęły prowadzenie, a kluczowa okazała się ich 5-punktowa seria od stanu 8:9. Tej straty nie udało się już gospodyniom odrobić.

W czwartej partii od wyniku 8:8 Solna zdobyła cztery "oczka" z rzędu, a od 13:9 straciła trzy kolejne punkty. To był początek kłopotów, po chwili było 15:16, następnie 18:21, 19:23. Wisła wykorzystała drugiego meczbola. MVP spotkania została wybrana Żaneta Baran.

Czytaj dalej ------> pierwszy mecz ćwierćfinału Solna - Wisła

Pierwszy mecz ćwierćfinału play-off
7R Solna Wieliczka - Wisła Warszawa 1:3 (25:19, 23:25, 20:25, 27:29)
7R Solna: Buczek, Ząbek, Fedorek, Gawlak, Wystel, Grabka, Bąkowska (libero) oraz Szczygieł, Wisz.
Wisła: Lewandowska, Połeć, Baran, Marcyniuk, Mikołajewska, Nowgorodczenko, Markiewicz (libero) oraz Banasiak.
Stan play-off (do 3 zwycięstw): 0:1

W I secie za stanu 11:11 Solna doprowadziła do 16:12, a później jeszcze powiększyła przewagę. W drugiej partii to Wisła szybko odskoczyła (8:12), ale w końcówce dała się dogonić (22:22). Odzyskała jednak inicjatywę, wykorzystała drugiego setbola, doprowadzając do wyrównania stanu meczu. W trzeciej partii ekipa z Wieliczki prowadziła 9:6, od stanu 11:10 straciła 4 punkty z rzędu, a kolejna seria gości sprawiła, że z 13:14 zrobiło się 13:18. To okazało się rozstrzygające.

Czwarty set był najbardziej zacięty, prowadzenie się zmieniało, było: 12:14, 21:19, 21:22, 22:24. Wieliczanki obroniły dwa kolejne meczbole, później jeszcze trzy następne, ale ostatecznie skapitulowały.

Dla wieliczanek najwięcej punktów zdobyła Karolina Fedorek (18) i Patrycja Ząbek (17). W Wiśle błysnęła Żaneta Baran - 27 "oczek".

Drugi mecz w Wieliczce w niedzielę o godz. 18.