I liga siatkarzy: drużyna AGH przełamała serię porażek

Andrzej Banaś / Polska Press
W swoim szóstym meczu I ligi siatkarze AGH Kraków pokonali 3:1 SMS PZPS Spała. Tym samym przerwali serię porażek, która wynosiła trzy mecze.

AGH Kraków - SMS PZPS Spała 3:1 (25:16, 25:20, 21:25, 25:16)
AGH: Adamski, Żakieta, Kania, Dudziński, Fornal, Surma, Wroniecki (libero) oraz Ściślak, Maruszczyk.
SMS PZPS: Rajchelt, Rybicki, Huber, Domagała, Szymański, Miniak, Jaskuła (libero) oraz Busch (libero), Kowalczyk, Adamczyk.

Pierwszego seta miejscowi wygrali bardzo pewnie, gdyż szybko zbudowali kilkupunktową przewagę. Do tego przy stanie 13:7 kontuzji doznał libero gości Marcin Jaskuła, za niego grać musiał na tej pozycji przyjmujący Sławomir Busch.

W II secie uczniowie mieli lepszy początek (0:3). Choć dali się dogonić (11:11 po asie Piotra Adamskiego), to znów uciekli. Tyle że od stanu 11:14 już na dobre oddali inicjatywę, pięć kolejnych akcji padło łupem AGH. Tę ostatnią, po dłuższej wymianie, skutecznym blokiem zakończył Kania. Trener gości wziął czas, lecz niewiele to dało, wkrótce było 23:18.

Zanosiło się na szybkie zwycięstwo AGH, ale w III secie górą byli goście. Od stanu 11:12 odskoczyli na 11:15 i tym razem przewagi nie roztrwonili. Później jednak nie mieli wiele do powiedzenia. W ostatniej partii gospodarze szybko uzyskali przewagę. Przy stanie 7:4 w pole zagrywki wszedł Karol Dudziński, zaczął od asa w przeciwległy narożnik, a seria jego dobrych serwisów skończyła się przy 13:4. Tej straty przyjezdni już nie odrobili.

Najskuteczniejsi w krakowskiej drużynie byli Arkadiusz Żakieta (19 pkt) i Jan Fornal (16).

Inne mecze tej kolejki: KPS Siedlce - Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:1, Stal AZS PWSZ Nysa - APP Krispol Września 3:0, Victoria PWSZ Wałbrzych - Ślepsk Suwałki 1:3, Exact Systems Norwid Częstochowa - SKS Hajnówka 2:3, pauza: TSV Sanok.

Czołówka tabeli: 1. Ślepsk 18 pkt, 2. KPS Siedlce 14, 3. Stal AZS PWSZ 14, 4. Aluron Virtu Warta 13, 5. AGH Kraków 9.