I liga siatkarzy: zwycięstwo AGH Kraków [ZDJĘCIA]

W meczu 10. kolejki I ligi siatkarze AGH Kraków wygrali u siebie z Victorią Wałbrzych 3:1. To ich czwarte zwycięstwo w sezonie.

Krakowianie przegrali dwa ostatnie mecze ligowe, do tego w tym czasie także spotkanie Pucharu Polski. W starciu z Victorią, która w tym sezonie ma na koncie same porażki, liczyli na przełamanie złej pasy. Ten cel udało im się zrealizować.

Pierwszego seta lepiej zaczęli goście, którzy prowadzili już 5 punktami (4:9). Gospodarzom udało się jednak wkrótce doprowadzić do remisu (14:14), a następnie objąć prowadzenie, którego - mimo wyrównanej walki (19:18, 23:22) - już nie oddali.

Drugi set bez historii - Victoria na początku odskoczyła i nie dała się dogonić. W trzecim to miejscowi roztrwonili kilkupunktową przewagę, lecz nerwową końcówkę (23:22) rozstrzygnęli na swoją korzyść. Po zmianie stron krakowianie nie pozwolili na wiele rywalom i mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

W drużynie gospodarzy wyróżnił się Jan Fornal, który zdobył 23 pkt. W ekipie gości 21 „oczek” uzbierał Patryk Napiórkowski.

AGH Kraków - Victoria PWSZ Wałbrzych 3:1 (25:22, 19:25, 25:23, 25:18)
AGH: Adamski, Żakieta, Kania, Dudziński, Maruszczyk, Fornal, Bik (libero), Wroniecki, (libero) oraz Nowosielski, Ściślak, Surma, Mordyl, Gajdek.
Victoria: Durski, Plizga, Olszewski, Schamlewski, Napiórkowski, Hukel, Obrębski (libero) oraz Frąc, Magnuszewski.