Pawel Panus
Pawel Panus
Andrzej Banaś / Polska Press
R8 Basket Kraków bardzo pewnie rozprawił się w drugiej fazie play-off II ligi z młodzieżą z łódzkiej szkoły Marcina Gortata, wygrywając 93:65.

Jakub Załucki na początku dał sygnał, że będzie to jego mecz. Najpierw wykonał dwa rzuty wolne, szybciutko trafił za trzy punkty, następnie dograł piłkę Pełce i znów rzucił z dystansu. R8 Basket wyszedł na prowadzenie 11:0, pokazując młodym łodzianom miejsce w szeregu. Oni szybko zrozumieli, że informacje o wielkiej mocy krakowskiego teamu nie były wyssane z palca. I specjalnie nie przeszkadzali ekipie Rafała Knapa w przedstawieniu, jakie zaserwowali kibicom, którzy w komplecie wypełnili małą Tauron Arenę.

Po 5 minutach i kolejnej "trójce" Załuckiego gospodarze prowadzili 20:4. Knap zaczął rotować składem, choć na parkiecie zostawiał Załuckiego, który kończył skutecznie niemal każdą akcję. Po kolejnym trafieniu za trzy punkty w 23 minucie R8 Basket wygrywał 66:36. Wobec totalnej niemocy rywala koszykarze z Krakowa śrubowali swoje statystyki. Rozgrywający Baran zaliczył osiem asyst, Malczyk z Hlebowickim postanowili skupić się na pracy w obronie i zebrali odpowiednio 10 i 8 piłek.

Za tydzień rewanż w Łodzi, R8 Basket jest bardzo blisko awansu do ćwierćfinału.

R8 Basket AZS Politechnika Kraków – ŁKS Szkoła Gortata 93:65 (29:16, 29:18, 20:18, 15:13)