II liga koszykarzy: Zwycięstwo R8 Basketu

Pawel Panus
Pawel Panus
Michał Hlebowicki rozegrał bardzo dobry mecz
Michał Hlebowicki rozegrał bardzo dobry mecz Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
R8 Basket Kraków pewnie pokonał Górnika Wałbrzych 73:58 i jeśli uczyni to jeszcze raz awansuje do półfinału play-off.

Stawka meczu paralizowała obie strony i przez dwie minuty żadna ze stron nie zdobyła punktów. Jako pierwszy do kosza trafił Wojciech Pisarczyk, po chwili za trzy punkty trafił Patryk Pełka. Górnik doprowadził do remisu 5:5, ale później gospodarze zaczęli grac koncertowo. Za trzy trafił Michał Baran, a po rzucie Jakuba Załuckiego R8 Basket wygrywał 21:11.

W drugiej kwarcie koszykarze z Wałbrzycha zaczęli odrabiać straty. Po rzucie Rafała Niesobskiego krakowianie wygrywali 21:18. Wówczas bardzo ważny rzut za trzy punkty oddał Michał Hlebowicki i R8 Basket znów zaczął grać jak z nut.

Przewaga podopiecznych Rafał Knapa rosła w trzeciej kwarcie. Po trójce Pełki R8 Basket wygrywał 54:34 i stało się jasne, że nic nie odbierze tej ekipie zwycięstwa.

R8 Basket AZS Politechnika Krakowska – Górnik Wałbrzych 73:58 (21:11, 18:16, 22:13, 12:18)
Punkty dla R8 Basketu: Pełka 17, Załucki 14, Baran 11, Pisarczyk 11, Malczyk 8, Hlebowicki 5, Kwiatkowski 3, Derkowski 2, Stalicki 2.

Sędziowali: Maciej Guzik, Jakub Adameczek.
Widzów: 400.

Materiał oryginalny: II liga koszykarzy: Zwycięstwo R8 Basketu - Dziennik Polski