II liga siatkarek. STS Sandecja pokonała AppGo Uniwersytet Rzeszowski i przerwała serię porażek

Facebook/STS Sandecja
W meczu II ligi siatkarek (grupa IV) STS Sandecja wygrała u siebie 3:1 z drużyną z Rzeszowa.

Po 10 kolejnych porażkach Sandecja wreszcie wygrała (na sukces czekała od 28 października). Co więcej, pokonanie ekipy z Rzeszowa za pełną pulę sprawiło, że drużyna z Nowego Sącza opuściła ostatnie miejsce w tabeli, spychając na nie właśnie tego rywala.

Najciekawsza była druga partia. Przy stanie 21:24 w miejscowej drużynie na zagrywkę weszła Góra i sądeczanki zdobyły 4 punkty z rzędu! Później same zmarnowały setbole, a ostatecznie przyjezdne wyrównały stan meczu.

W kolejnych częściach przeważały już sądeczanki. W trzecim secie ze stanu 13:13 doprowadziły do 21:16 i wygrały, w czwartym już dominowały: 8:4, 16:8, 25:13.

- To był bardzo dobry mecz w naszym wykonaniu. Zwycięstwo podbuduje ten młody zespół - powiedział trener Sandecji Andrzej Potoniec.

STS Sandecja Nowy Sącz - AppGo AZS Uniwersytet Rzeszowski 3:1 (25:22, 28:30, 25:21, 25:13)