FLESZ - Tarcza antykryzysowa, a milionowe odprawy
Piotr Kunce - grafik projektant, dla którego plakat stał się życiową pasją, przedstawia pierwszą z wystaw w 50-lecie obecności na „scenie” plakatowej. Autor – profesor Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie i Uniwersytetu Mateja Beli na Słowacji, to osoba rozpoznawalna na międzynarodowym rynku projektowania plakatu. Jeden z kilku najbardziej znanych twórców tej dziedziny w Polsce.
Brał udział w większości międzynarodowych pokazów plakatu (biennale) na świecie. Prowadził wielką ilość warsztatów plakatu: w Brazylii, Czechach, Chile, Danii, Finlandii, Francji, Indiach, Kanadzie, Niemczech, Meksyku, Słowacji. Pracował jako visiting professor w School of Fine Arts University of Connecticut w USA.
Dzięki dużym wystawom, do jakich go zaproszono w ostatnich latach w: Brazylii, Meksyku, Iranie, Francji czy Ukrainie, jego twórczość jest chyba bardziej znana tam niż w rodzinnym mieście. Wystarczy dodać, że jego wystawę w Museo Oscar Niemeyer w Kurytybie odwiedziło 65.000 osób.
Twórczość Piotra Kunce to głównie plakaty kulturalne: wystawowe, muzyczne, teatralne, festiwalowe choć również i takie, które niosą przesłanie społeczne. Prace artysty o dość różnorodnym charakterze, pokazują jego przyjazny stosunek do życia. Na co dzień żyje on posługując się powiedzeniem Rolanda Topora „Powaga jest wrogiem wyobraźni”. Wiele z jego prac pełnych jest dowcipu i humoru.
Wystawa prezentowana jest na stronie internetowej Akademii Sztuk Pięknych oraz Małopolskiego Ogrodu Sztuki w terminie do 30 listopada 2020 roku.
