IV liga, grupa zachodnia, wyniki z 12 maja. Siedem drużyn jest już w grupie mistrzowskiej

boch
Anna Kaczmarz
IV liga małopolska, grupa zachodnia. W środę 12 maja odbyły się mecze 18. kolejki - przedostatniej w zasadniczej fazie sezonu. Do niespodzianki doszło w Skawinie, gdzie prowadzący w tabeli Wiślanie - tracąc gola z rzutu karnego w doliczonym czasie gry - tylko zremisowali z Garbarnią II. Ale potknięcia lidera nie wykorzystał Orzeł Ryczów, który też ugrał punkt w meczu z Sokołem Kocmyrzów.

Po środowych meczach miejsce w grupie mistrzowskiej na fazę finałową sezonu ma zapewnione siedem drużyn: Wiślanie, Orzeł Ryczów, Beskid, Dalin, Sokół, MKS Trzebinia i LKS Jawiszowice. Te drużyny mają jednocześnie już gwarancję utrzymania w IV lidze. W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego, w sobotę 15 maja, walka toczyć się będzie o dwa ostatnie wolne miejsca w czołowej "9" (obecnie zajmują je Chełmek i Pcimianka).

Zespoły z lokat 10.-19. w fazie finałowej utworzą grupę spadkową, w niej toczyć się będzie walka o utrzymanie. A spadnie minimum pięć, a maksymalnie siedem zespołów.

IV liga, grupa zachodnia - 18. kolejka, 12 maja

Beskid Andrychów - Clepardia Kraków 0:0

MKS Trzebinia - Unia Oświęcim 1:1 (0:1), Mendela 90+5 - Czapla 19 karny

Dalin Myślenice - Węgrzcanka 0:0

LKS Śledziejowice - Puszcza II 6:4 (3:2), Maj 5, Rutkiewicz 19, 23, Kowalczyk 55, Stasik 67, Konarski 87 - Stokłosa 13, Wolak 40, Belski 83, 90

Orzeł Piaski Wielkie - LKS Rajsko 1:1 (1:1), Jurek 25 - Mika 10

Pcimianka - KS Chełmek 1:1 (1:0), Sołtys 30 karny - Nagi 83

Słomniczanka - LKS Jawiszowice 1:1 (1:0), M. Reczulski 45 - Hałat 88

Wiślanie - Garbarnia II 3:3 (2:1), Antoniak 26, Monsuru 42, Ochman 60 - Zięba 7, Cholewa 63, Kołton 90+4 karny

Orzeł Ryczów - Sokół Kocmyrzów 2:2 (2:1), Ciećko 16 Otfinowski 40 - Guja 9, 62

Natalia Fitnesska. Dziewczyna Arkadiusza Tańculi jest gwiazd...

Tabela

1. Wiślanie.............17.....40....56-14
2. Orzeł Ryczów.......17.....39....38-17
3. Beskid Andrychów...17.....33.....31-21
4. Dalin Myślenice.....17.....30.....35-27
5. Sokół Kocmyrzów....17.....29.....37-21
6. MKS Trzebinia.....17.....29.....29-23
7. LKS Jawiszowice.....17.....28.....33-28
8. KS Chełmek.....17.....25.....31-21
9. Pcimianka Pcim.....17.....25.....29-24

10. LKS Śledziejowice...17.....23.....36-44
11. Unia Oświęcim.....17.....23.....30-27
12. Clepardia Kraków.....17.....23.....32-28
13. Orzeł Piaski Wielkie.....17.....22.....16-26
14. Garbarnia II..........17.....20.....27-31
15. Słomniczanka..........17.....18.....25-37
16. Węgrzcanka..........17.....18.....20-38
17. LKS Rajsko..........17.....13.....22-40
18. Puszcza II..........18.....11.....22-47
19. Proszowianka..........17.....2.....13-49

Piłkarka i sędzia, uczestniczka konkursów piękności. Maria F...

UEFA przygotowała ściągę dla komentatorów

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie