W dobrym stanie - oddaj z myślą o innych
Akcja pozwala krakowianom zarazem zwolnić miejsce w szafie, a przy okazji wesprzeć potrzebujących i zadbać o środowisko. Jeśli oddajemy zbędne ubrania w ramach programu "100 proc. korzyści", są one selekcjonowane przez pracowników PCK i przekazywane potrzebującym z Krakowa. Należy przy tym pamiętać, że rzeczy, które się oddaje w ramach tej akcji, powinny być w dobrym stanie.
"Wystarczy zadzwonić pod numer 801 084 084 i umówić się na dogodny termin odbioru. Następnie wybrać niepotrzebne tekstylia i zapakować je do worków. Pracownicy MPO odbiorą je bezpłatnie spod drzwi twojego mieszkania" - opisują krakowscy urzędnicy.
Co zrobić z uszkodzonymi tekstyliami?
Jeśli natomiast uznamy, że ubrania, których chcemy się pozbyć, już nie nadają się do użytku - nie powinniśmy zgłaszać odbioru. Jak informuje MPO, w przypadku pojedynczych sztuk można po prostu wyrzucić je do odpadów zmieszanych (czarny kontener).
Z kolei jeżeli ktoś ma większą ilość uszkodzonych ubrań lub nienadających się do wykorzystania tekstyliów (np. ręczniki, pościel, zasłony), może zawieźć je do Lamusowni przy ul. Nowohuckiej 1D. Punkt ten jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 10-18, a w soboty w godz. 7.30-18.
]polecany]26534393[/polecany]
Segregacja odpadów (do których zaliczają się i stare ubrania) nie zawsze jest sprawą prostą i oczywistą. Warto pamiętać, że w razie wątpliwości, gdzie wyrzucić dany odpad, można skorzystać z wyszukiwarki odpadów. Jest ona dostępna na stronie internetowej MPO.
Bezrobocie w Polsce najniższe od lat
