Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Krzysztof Piątek, AC Milan
Krzysztof Piątek, AC Milan AFP/East News
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:

Championship:

Mateusz Klich (Leeds United) – Dwa gole Mateusza Klicha w meczu Rotherham – Leeds United (1:2). „Pawie” są liderem Championship z 3 punktową przewagą nad wiceliderem.

Kamil Grosicki (Hull City) – 66 minut Kamila Grosickiego w meczu Blackburn – Hull City (3:0). Polak w 64. minucie został ukarany żółtą kartką.

Bartosz Białkowski (Ipswich) – 90 minut w meczu Aston Villa – Ipswich Town (2:1).

Australia/Nowa Zelandia:

A League:

Filip Kurto (Wellington Phoenix) – Filip Kurto zachował czyste konto w meczu Wellington Phoenix – Melbourne City (1:0) w meczu 16. kolejki A-League.

Michał Kopczyński (Wellington Phoenix) – Wszedł na boisko w 88. minucie.

Belgia:

Jupiler League:

Jakub Piotrowski (KRC Genk) – Ławka w meczu Genk – Mouscron (1:2).

2. Liga:

Bartosz Kapustka (OH Leuven) – 78 minut w meczu Lommel SK – Leuven (2:3).

Cypr:

Pierwsza Dywizja:

Patryk Procek (AEL Limassol) – AEL Limassol, z Patrykiem Prockiem w bramce, wygrał na wyjeździe z Paralimni 2:1.

Francja:

Ligue 1:

Kamil Glik (AS Monaco) – AS Monaco przegrało na wyjeździe z Dijon 0:2. Kamil Glik rozegrał pełne 90 minut.

Igor Lewczuk (Bordeaux) – Igor Lewczuk mecz Strasbourg – Bordeaux (1:0) spędził na ławce.

Ligue 2:

Damien Perquis (Gazelec Ajaccio) – 45 minut w meczu Grenoble – GFC Ajaccio (1:1).

Grecja:

Super League:

Dawid Kort (Atromitos) – Wszedł w 81. minucie meczu Lamia – Atromitos (2:1).

Karol Świderski (PAOK) – Debiut Karola Świderskiego w barwach PAOK-u Saloniki. Nowy zespół polskiego napastnika wygrał na własnym obiekcie z OFI Crete 4:0. Świderski wszedł na plac gry w 81. minucie.

Hiszpania:

Segunda Division:

Paweł Kieszek (Malaga) – Ławka w meczu Tenerife – Malaga (0:0).

Holandia:

Eredivisie:

Filip Bednarek (Heerenveen) – Ławka w meczu Heerenveen – AZ Alkmaar (0:2).

Karol Niemczycki (Breda) – Remisem 1:1 zakończył się mecz Breda – ADO Den Haag. Karol Niemczycki całe spotkanie spędził na ławce N.A.C.

Niemcy:

1. Bundesliga:

Łukasz Piszczek (Borussia) – 70 minut Łukasza Piszczka w meczu Borussia Dortmund – Hannover (5:1). BVB jest liderem Bundesligi z 6 punktami przewagi nad Bayernem Monachium.

Robert Lewandowski (Bayern) – Gol oraz zmarnowany rzut karny Roberta Lewandowskiego w meczu Bayern – Stuttgart (4:1). Reprezentant Polski wpisał się na listę strzelców w 84. minucie. 19 minut wcześniej zmarnował „jedenastkę”, trafiając w słupek.

Marcin Kamiński (Fortuna Dusseldorf) – 90 minut w meczu Fortuna - RB Lipsk (0:4).

Adam Bodzek (Fortuna Dusseldorf) – Cały mecz na ławce Fortuny.

Turcja:

2. liga:

Adam Stachowiak (Denizlispor) – Denizlispor, z Adamem Stachowiakiem w bramce, rozbił na własnym obiekcie Adanę Demirspor 5:1. Denizlispor awansował na pozycję lidera 2. ligi tureckiej.

Włochy:

Serie A:

Krzysztof Piątek (AC Milan) – Debiut Krzysztofa Piątka w barwach Milanu. Polski napastnik wszedł na boisko w 71. minucie w meczu z Napoli. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Arkadiusz Milik (Napoli) – 90 minut w barwach Napoli rozegrał Arkadiusz Milik.

Piotr Zieliński (Napoli) – 90 minut rozegrał również Piotr Zieliński.

Łukasz Skorupski (Bolonia) – Bolonia, z Łukaszem Skorupskim w bramce, przegrała na własnym obiekcie z Frosinone aż 0:4.

Bartosz Salamon (Frosinone) – 90 minut Bartosza Salamona w zespole gości. Polak w 32. minucie został ukarany żółtą kartką.

Arkadiusz Reca (Atalanta) – Ławka w meczu Atalanta Bergamo – AS Roma (3:3).

Wojciech Szczęsny (Juventus) – Juventus, z Wojciechem Szczęsnym w bramce, wygrał na wyjeździe z Lazio 2:1.

Mariusz Stępiński (Chievo) – Gol Mariusza Stępińskiego w meczu Chievo Werona – Fiorentina (3:4). „Stępel” przebywał na boisku przez 78 minut.

Paweł Jaroszyński (Chievo) – 90 minut w starciu z Fiorentiną.

Karol Linetty (Sampdoria) – Gol Karola Linettego w meczu Sampdoria – Udinese (4:0). Polak rozegrał pełne 90 minut.

Bartosz Bereszyński (Sampdoria) – Również całe spotkanie w barwach gospodarzy rozegrał Bartosz Bereszyński.

Dawid Kownacki (Sampdoria) – Wszedł na plac gry w 85. minucie.

Serie B:

Przemysław Szymiński (Palermo) – 90 minut w meczu Cremonese – Palermo (2:0).

Radosław Murawski (Palermo) – 82 minuty na boisku spędził Radosław Murawski.

Tomasz Kupisz (Livorno) – Debiut Tomasza Kupisza w Livorno. Były zawodnik Ascoli wszedł na boisko w starciu z Pescarą (0:0) w 70. minucie.

Potencjalne występy Polaków w poniedziałkowych meczach:
Empoli (Bartłomiej Drągowski, Michał Marcjanik) – Genoa
Hellas Verona (Paweł Dawidowicz, Jakub Sinior) – Cosenza

Reprezentanci, którzy kończyli kariery w polskiej lidze

Materiał oryginalny: Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO] - Gol24