Jerzy Brzęczek: Trzeba docenić klasę Wisły

Piotr Tymczak
Tomasz Bolt/Polska Press
- Remis 2:2 jest sprawiedliwym wynikiem - powiedział trener Lechii Gdańsk Jerzy Brzęczek po meczu z Wisłą Kraków

Jerzy Brzęczek, trener Lechii Gdańsk:

Remis jest najbardziej sprawiedliwym wynikiem. Wygrała przede wszystkim piłka, obie drużyny walczyły do końca o to, aby zdobyć trzy punkty. Było to bardzo dobre spotkanie dwóch godnych siebie rywali. Na początku meczu to my dominowaliśmy zaś w drugiej połowie spotkanie się wyrównało, a później Wisła była stroną przeważającą.

Mogliśmy rozstrzygnąć losy meczu w pierwszej połowie, ale nie wykorzystaliśmy kilku szans, brakowało dokładności, wykończenia akcji. Tak samo Wisła miała wiele dogodnych sytuacji pod koniec spotkania. Trzeba też docenić klasę rywala, który wyrównał i wyszedł na prowadzenie. Wisła w końcówce miała więcej sytuacji, aby odnieść zwycięstwo. Wynik końcowy 2:2, patrząc na przebieg całego meczu, jest więc sprawiedliwy.

Materiał oryginalny: Jerzy Brzęczek: Trzeba docenić klasę Wisły - Dziennik Polski