https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Józefa Szczurek-Żelazko, wiceminister zdrowia, podała się do dymisji

Paweł Michalczyk
Józefa Szczurek-Żelazko podała się do dymisji
Józefa Szczurek-Żelazko podała się do dymisji Paweł Michalczyk
Józefa Szczurek-Żelazko, która od 2016 roku pełniła funkcję podsekretarza stanu w ministerstwie zdrowia, zrezygnowała ze stanowiska. Swoją decyzję ogłosiła w czwartek (5.11.2020) przed południem. Mieszkanka Brzeska nadal pozostaje posłanką na Sejm RP z list Prawa i Sprawiedliwości.

FLESZ - Rząd wprowadza kolejne obostrzenia

Józefa Szczurek-Żelazko podała się do dymisji

Informuję, że złożyłam rezygnację z funkcji Sekretarza Stanu w Ministerstwie Zdrowia, które pełniłam przez okres czterech lat. Praca w Ministerstwie Zdrowia była dla mnie dużym wyzwaniem i zaszczytem

- napisała na swoim profilu facebookowym Józefa Szczurek-Żelazko.

Była wiceminister podziękowała wszystkim osobom, które spotkała na swojej drodze za "za wsparcie, życzliwość i współpracę". Mimo rezygnacji z funkcji podsekretarza stanu w ministerstwie zdrowa, Józefa Szczurek-Żelazko wciąż pozostaje parlamentarzystką.

Nadal będę kontynuować swoją pracę dla Państwa i naszego kraju jako Poseł na Sejm, wykorzystując moją wiedzę i zdobyte doświadczenie

- oświadczyła Józefa Szczurek-Żelazko.

Józefa Szczurek jest posłanką Prawa i Sprawiedliwości od 2015 roku. Reprezentuje okręg tarnowski. W wyborach parlamentarnych w 2015 roku zdobyła 15635 głosów, co było piątym wynikiem w okręgu 15. W 2019 roku powiększyła swoje poparcie do 25 323 głosów. Wcześniej była radną sejmiku województwa małopolskiego, a także pełniła funkcję dyrektora szpitala powiatowego w Brzesku (od objęcia funkcji wiceministra przebywa na urlopie bezpłatnym).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pozostałe

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska