MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Arkadiusz Mularczyk zachęcał na gorlickim Rynku do głosowania na niego w niedzielnych wyborach do Europarlamentu

Lech Klimek
Lech Klimek
Otoczony działaczami Prawa i Sprawiedliwości Arkadiusz Mularczyk zachęcał na gorlickim Rynku do głosowania na niego w niedzielnych wyborach do Europarlamentu
Otoczony działaczami Prawa i Sprawiedliwości Arkadiusz Mularczyk zachęcał na gorlickim Rynku do głosowania na niego w niedzielnych wyborach do Europarlamentu Lech Klimek
Otoczony działaczami Prawa i Sprawiedliwości Arkadiusz Mularczyk zachęcał na gorlickim Rynku do głosowania na niego w niedzielnych wyborach do Europarlamentu. W otoczeniu tego posła w Nowego Sącza stanęli między innym Barbara Bartuś, posłanka z naszego okręgu oraz samorządowcy a wśród nich Mirosław Waląg, starosta powiatowy i Krzysztof Zagórski, przewodniczący rady powiatu.

Nie zabrakło gorlickich radnych miejskich. Kandydata na europarlamentarzystę wspierał też swoja obecnością Piotr Szczerba, radny w gminie Łużna, który w wyborach samorządowych nie startował z listy PiS. Dzierżyli oni w rękach małe wyborcze plakaty kandydata do europarlamentu.

- Pan poseł jest Gorlicach osobą znaną, nie trzeba go reklamować, ale przyjechał tutaj dzisiaj, żeby wszystkich gorliczan poprosić o głos na niego tych wyborach, które odbędą się już w najbliższą niedzielę - mówiła Barbara Bartuś otwierają spotkanie. - Ja ze swej strony też wszystkich państwa proszę o udział w tych wyborach, bo te wybory, które nie cieszą się niestety dużą popularnością, frekwencja jest za każdym razem dość niska - dodała

Według posłanki są to jednak bardzo ważne wybory które mogą zdecydować o przyszłości Polski, o przyszłości polskiego rolnictwa, o przyszłości Polaków i o tym, czy będziemy mogli spokojnie chodzić po naszych ulicach.

- Zdecydują czy będziemy musieli płacić za to, że Polska nie chce przyjmować emigrantów z różnych krajów, czy będziemy właśnie mieli tutaj na ulicach nielegalnych migrantów - podkreślała parlamentarzystka. - My nie mówimy o uchodźcach, którzy uciekają przed wojną. Jak to się działo, gdy Polacy pomagali Ukrainie, bo tam trwała wojna. My mówimy stop nielegalnym migrantom, którzy nacierają z południa do nas - dodała.

Następnie głos zabrał Arkadiusz Mularczyk, poseł na sejm. Do grudnia 2023 roku pełnił funkcję wiceministra oraz przewodniczącego rady Instytutu Strat Wojennych im. Jana Karskiego.

- Unia Europejska stoi przed wielkimi zmianami - mówił Arkadiusz Mularczyk. - Berlin, Paryż i Bruksela planują proces wielkiej centralizacji i federalizacji Unii Europejskiej. To oznacza, że kompetencje państw narodowych mają przejść na poziom Brukseli, co z kolei może powodować, że w bardzo wielu sprawach dotyczących naszego życia codziennego, samorządu, kraju, naszych rodzin, będzie w nich decydować Bruksela, a w zasadzie Berlin, który tymi procesami steruje - dodał.

Według Mularczyka bardzo ważna jest walka o suwerenność i niepodległość naszego kraju bo wszystkie zmiany traktatu, które są szykowane, zmierzają do pogłębienia centralizacji Unii Europejskiej i zarządzania całością Unii przez wąskie grono eurokratów z Brukseli, którzy z kolei są według niego sterowani przez Berlin.

- I teraz co to oznacza dla Polski - pytał Mularczyk. - Mamy do czynienia w ostatnich dniach z przyjęciem pakietu migracyjnego dla naszego kraju, to oznacza, że wbrew woli Polski i naszych obywateli do naszego kraju w 2026 roku za zgodą Donalda Tuska przybędzie 30 tysięcy migrantów z krajów Europy Zachodniej. To oznacza, że zapisy zielonego ładu, których celem jest wymiana źródeł energii z tych kopalnych, czyli węgla, gazu, drewna na paliwa odnawialne, dotkną nas wszystkich, dotknie to sposobu ogrzewania i sposobu ocieplania naszych domów - odpowiadał.

Według Mularczyka proces centralizacji Unii Europejskiej wiąże się również z "promocją różnego rodzaju ideologii, które są sprzeczne z naszymi wartościami".

- Ziemia Gorlicka, Sądecka, Małopolska, Polska opiera się o chrześcijaństwo, religię którą wyznajemy od dziada, pradziada - podkreślał Mularczyk. - Widzimy, że Unia Europejska promuje inne ideologie sprzeczne z naszymi wartościami i tu również musimy widzieć to jako wielkie zagrożenie dla naszej tożsamości, dla naszej wiary, tradycji i historii. Będziemy bronić tradycji i pozycji naszego kraju, polskiej racji stanu - mówił dobitnie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wydanie specjalne Gol24 - Studio EURO 2024 - odcinek 1

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska