MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Juniorzy rozgromili Sokoła Tarnów

Marek Podraza
Juniorom pozostał do rozegrania w tej rundzie jeszcze jeden mecz. W niedzielę na wyjeździe zagrają z Orłem Biała Niżna.

Juniorzy GKPS Gorlice pokonali swoich rówieśników z Sokoła Gumniska Tarnów 3:0, a w setach 25:18, 25:22, 25:22. - Set pierwszy był wyrównany tylko do stanu 2:2. Po serii świetnych serwisów objęliśmy prowadzenie 6:2, by następnie sukcesywnie je powiększać w kolejnych ustawieniach aż do stanu 20:14 - komentuje trener Krzysztof Kozłowski.

Dzięki dobrej postawie kapitana drużyny w ataku, Adriana Turka, a następnie w polu serwisowym, juniorzy błyskawicznie zdobyli pięć punktów, co dało zwycięstwo w pierwszym secie 25:18.

- Drugi set miał bardzo podobny przebieg do pierwszego. Nasza drużyna prowadziła kolejno 4:2, 7:3, 12:5, by następnie w dwóch seriach stracić po cztery punkty. Końcówka seta ponownie była dla nas, dzięki dobrej grze w bloku, a następnie w zagrywce Szymona Motyki - dodaje trener Kozłowski.

Set kolejny, i jak się okazało ostatni w tym spotkaniu, był najbardziej wyrównany. Dopiero od stanu 17:16 juniorzy w dwóch kolejnych ustawieniach zdobyli po dwa punkty przy jednopunktowych zdobyczach gości, co dało im przewagę trzech punktów, którą utrzymali do końca spotkania.

Mecz, który nie był porywającym widowiskiem, zakończył się zwycięstwem juniorów GKPS Gorlice, co umocniło ich na pozycji lidera rozgrywek.