Juniorzy Wisły Kraków zagrali w Lubinie dobry mecz, ale nie uniknęli porażki z Zagłębiem w CLJ U19

Krzysztof Kawa
Maksym Cymbaliuk
Maksym Cymbaliuk akademia.wislakrakow.com
Juniorzy starsi Wisły Kraków, którzy przed tygodniem odrobili zaległości z jesieni w meczu z Arką Gdynia (1:4), w sobotę 9 marca w pierwszej kolejce wiosennej części rozgrywek Centralnej Ligi Juniorów U19 zmierzyli się w Lubinie z miejscowym Zagłębiem. Do przerwy remisowali bezbramkowo, ostatecznie ulegli rywalom 0:2.

Po tym, jak na treningu pierwszej drużyny Jakub Stępak w wyniku zderzenia uszkodził więzadła w łokciu (i prawdopodobnie nie zagra przez kilka tygodni), do bramki drużyny U19 musiał wejść Jakub Kowalski. Utalentowany, ale zaledwie 16-letni bramkarz Wisły występował do tej pory w zespole U17, a w gronie juniorów starszych przeszedł jeden test zimą w sparingowym meczu z BKS Bochnia.

Tym razem został wrzucony na bardzo głęboką wodę, gdyż Zagłębie to jedna z czołowych drużyn Centralnej Ligi Juniorów U19 (np. występujący na prawej obronie Jan Dorożko właśnie został powołany na zgrupowanie reprezentacji Polski U-18, w ramach którego Biało-Czerwoni zagrają towarzyski dwumecz z Cyprem).

Na ławce rezerwowych Wisły U19 usiadł "wypożyczony" z zespołu rezerw Mateusz Stanek. Przed tygodniem, zamiast wesprzeć drużynę juniorów walczącą o byt w CLJ, 18-latek został wstawiony do składu na sparing z Klimontowianką (7:1). To samo dotyczyło Filipa Baniowskiego, który także pobiegał w meczu bez żadnej stawki przez 45 minut. Tym razem 17-letni skrzydłowy rozegrał sparing w barwach Wisły II (z Kalwarianką), natomiast Stanek pojawił się na boisku w Lubinie w drugiej połowie. Z uwagi na kontuzję ten napastnik nie jest jeszcze w stanie występować w pełnym wymiarze czasu.

Krakowianie rozegrali w Lubinie dobry, wyrównany mecz. W pierwszej połowie nie stracili bramki, było dużo walki i strzał jednego z rywali w poprzeczkę. Przyjezdni nie ustrzegli się jednak błędu na początku drugiej połowy. Wówczas Dawid Gap zagrał do środka, gospodarze przejęli piłkę i skontrowali gości, wychodząc na prowadzenie.

Wiślacy próbowali się odgryźć, ale nie stworzyli sobie klarownej sytuacji pod bramką Zagłębia. Ośmieleni czerwoną kartką dla jednego z miejscowych piłkarzy w 86. minucie zaczęli grać bardziej ofensywnie. Dwie minuty później nadziali się jednak na kontrę, po której lubinianie ustalili wynik spotkania.

Zagłębie Lubin U19 - Wisła Kraków U19 2:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Rogowski 51 min, 2:0 Gregorski 88 min.
Wisła: Kowalski - Pachel (90 Kurczyna), Skała, Górkiewicz, Prochwicz (58 Jania) - Chromych, Sowa (90 Symula), Cymbaliuk (58 Dusik), Gap (85 Płotka) - Wójcicki (46 Benedyktowicz), Woyna-Orlewicz (46 Stanek).