Justyna Kowalczyk kończy Ruka Triple zadowolona z siebie

Andrzej Stanowski
Justyna Kowalczyk
Justyna Kowalczyk Pawel Relikowski / Polska Press
BIEGI NARCIARSKIE. W zawodach Pucharu Świata w Kuusamo Justyna Kowalczyk zajęła 24. miejsce. Cykl Ruka Triple wygrała Szwedka Charlotte Kalla przed Norweżką Marit Bjoergen.

W niedzielę biegaczki rywalizowały na dystansie 10 km „łyżwą” z handicapem. Pierwsza na trasę ruszyła Kalla o 2 sekundy przed Bjoergen. Do ósmego kilometraobie zawodniczki biegły ramię w ramię, potem zaatakowała Kalla i pewnie wygrała. Kowalczyk ruszyła na trasę z 22. pozycji ze stratą 72 sekund do Kalli. „Łyżwa” to nie jest ulubiony styl Polki, biegała jednak całkiem dobrze, na metę przybiegła na 24. pozycji ze stratą 2.40,3 min do Kalli.

– Cieszę się, że udało mi się powalczyć na trasie. Już dawno nie miałam tak dobrego biegu „łyżwą”. Wierzę, że ze startu na start będzie lepiej. Już najbliższe zawody na początku grudnia w Lillehammer pokażą, czy moja forma idzie w górę – mówiła po biegu Kowalczyk. Ewelina Marcisz ukończyła zawody na 65. miejscu.

Materiał oryginalny: Justyna Kowalczyk kończy Ruka Triple zadowolona z siebie - Dziennik Polski