Jutrzenka - Motor. Sensacja w Zabierzowie! [ZDJĘCIA]

boch
Jutrzenka Giebułtów - Motor Lublin. Ojcowie zwycięstwa: bramkarz Tomasz Guguła (obronił karnego) i Krzysztof Michalec (strzelec gola, lider defensywy) Andrzej Banas / Polska Press
Jutrzenka Giebułtów - Motor Lublin 1:0 w meczu 9. kolejki piłkarskiej III ligi. Wynik meczu w Zabierzowie jest dużą niespodzianką, bo beniaminek pokonał drużynę, która ma skład ustawiający ją w roli jednego z faworytów ligi.

Gol padł po rzucie rożnym. Dośrodkował Dominik Zawadzki, a Krzysztof Michalec celnie zagłówkował. - W pierwszej połowie mecz był bardzo wyrównany, można powiedzieć, że to my nawet bardziej staraliśmy się budować akcje. Dopiero w ostatnich minutach przed przerwą, kiedy chcieliśmy utrzymać prowadzenie, Motor nas przycisnął - analizuje Andrzej Mika, II trener Jutrzenki.

Efektem tego naporu był rzut karny, w 45+1 min. Wykonał go Tomasz Brzyski, strzelił po ziemi w róg bramki, ale Tomasz Guguła obronił!

Jutrzenka Giebułtów - Motor Lublin. Kibice na meczu w Zabierzowie

Jutrzenka Giebułtów - Motor Lublin. Kibice na meczu w Zabier...

W drugiej połowie lublinianie zdecydowanie prowadzili grę, dominowali. Mieli sporo stałych fragmentów, ale niewiele naprawdę klarownych sytuacji, co było efektem głębokiej, szczelnej obrony gospodarzy. Strzał Bonina w 70 min znów obronił Guguła (dobry występ), po chwili spudłował Adam Nowak. Taki sam był efekt "główki" Tomasza Swędrowskiego. - Bardzo mądrze się broniliśmy, z dużą wolą walki, zaangażowaniem - podkreśla Mika.

Szkoleniowiec Motoru Mirosław Hajdo na pomeczowej konferencji stwierdził m.in.: - Oddaję się do dyspozycji zarządu klubu.

Jutrzenka Giebułtów - Motor Lublin 1:0 (1:0)
Bramka: 1:0 Michalec 25.
Jutrzenka: Guguła - Romuzga (73 Kawa), Zieliński, Michalec, Bizoń - Zawadzki (85 Domaradzki), Majcherczyk, Jeziorski, Balawender (65 Michniak), Litewka - Wcisło.
Motor: Strączek – Gruszkowski (72 Michota), Kajpust, Grodzicki, Brzyski - Kunca (64 Nowak), Kumoch (61 Ceglarz), Swędrowski, Duda, Bonin (72 Rymek) - Grunt (57 Paluch).
Sędziował: Mariusz Myszka. Żółte kartki: Michalec, Romuzga, Jeziorski, Zieliński - Brzyski. Widzów: 150.