(k)
Mecz drużyn U-19 Polska - Izrael na stadionie Garbarni Kraków
Mecz drużyn U-19 Polska - Izrael na stadionie Garbarni Kraków Andrzej Banas
Piłkarska kadra U-19 rozpoczęła w Krakowie eliminacje do turnieju Euro 2023 remisem 1:1 z Izraelem. W pierwszym meczu drugiej rundy kwalifikacyjnej na stadionie Garbarni bramkę dla Polski zdobył Filip Koperski. Piłkarz tak się ucieszył, że w trakcie świętowania doznał groźnego urazu.

Polacy uzyskali prowadzenie już w 10. minucie. Obrońca Lechii Gdańsk Filip Koperski tak bardzo cieszył się ze zdobyczy, że jeden z mięśni odmówił posłuszeństwa i zaledwie kilka minut później piłkarz musiał zrezygnować z dalszej gry. Zastąpił go Kacper Urbański.

Dziesięć minut po jego zejściu z boiska podanie w pole karne wykorzystał Ran Binyamin, który głową skierował piłkę do bramki. Więcej goli nie padło i drużyna Marcina Brosza, która walczy o awans do fazy finałowej młodzieżowego Euro na Malcie, straciła dwa punkty.

W polskiej drużynie wielu reprezentantów występuje na co dzień w klubach zagranicznych, w tym tak uznanych jak AS Roma (Jordan Majchrzak) czy Blackburn (Dominik Biniek). Z kolei Maximilano Oyedele jest wypożyczony do Altrincham FC z Manchesteru United. W szerokiej kadrze nie ma żadnego z wiślaków, którzy byli testowani podczas niedawnego sparingu w Myślenicach zespołu U-19 z rezerwowymi piłkarzami "Białej Gwiazdy".

Polaków czekają jeszcze mecze z Łotwą (25 marca, godz. 14, ośrodek treningowy Cracovii w Rącznej) i Serbią (28 marca, 14, Rączna). Na zaplanowane w lipcu mistrzostwa Europy awansują tylko zwycięzcy grup.

Na wszystkie mecze wstęp jest wolny na podstawie bezpłatnych wejściówek. Dla kibiców indywidualnych bilety są dostępne przy bramach stadionów na godzinę przed rozpoczęciem spotkań. Mecze pokaże na żywo kanał YouTube Łączy nas Piłka.

Eliminacje Euro U-19. Izrael - Polska 1:1 (1:1)
Bramki: Binyamin - Koperski.
Polska: Oliwier Zych - Filip Koperski (16 Kacper Urbański), Levis Pitan, Miłosz Matysik - Dawid Bugaj, Maximilano Oyedele , Antoni Kozubal, Jakub Lewicki (71 Miłosz Brzozowski) - Igor Strzałek (78 Dominik Biniek) Jordan Majchrzak, Tomasz Pieńko (78 Szczepan Mucha).