https://gazetakrakowska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kamionka Wielka. Osuwisko odebrało drogę do domów mieszkańcom przysiółka Ptakówka Niżna

Janusz Bobrek
Gwałtowne topnienie śniegu i ostatnie opady deszczu spowodowały uaktywnienie się osuwiska i zawalenie części drogi w gminie Kamionka Wielka
Gwałtowne topnienie śniegu i ostatnie opady deszczu spowodowały uaktywnienie się osuwiska i zawalenie części drogi w gminie Kamionka Wielka UG Kamionka Wielka i Damian Radziak
Siedem rodzin mieszkających w przysiółku Ptakówka Niżna w gminie Kamionka Wielka ma utrudniony dojazd do domów. Gwałtowne topnienie śniegu i ostatnie opady deszczu spowodowały uaktywnienie się osuwiska i zawalenie części drogi.

Na terenie gminy Kamionka Wielka w przysiółku Ptakówka Niżna w wyniku roztopów oraz wód opadowych uaktywniło się osuwisko, które zniszczyło jedyną drogę dojazdową do siedmiu domów zlokalizowanych w przysiółku.

- Gmina podjęła działania mające na celu zabezpieczenie doraźne niniejszej drogi. Rozpoczęto również procedurę stworzenia karty osuwiska, która jest pierwszym z etapów sporządzania dokumentacji pozwalającej na pozyskanie środków na stabilizację osuwiska i przywrócenia przejazdu mieszkańcom przysiółka

– informuje Małgorzata Borczyk, Kierownik Referat Inwestycji, Planowania i Rozwoju Urząd Gminy Kamionka Wielka.

Wójt gminy Kamionka Wielka powołał już komisję, która aktualnie pracuje na miejscu. Niebawem, po konsultacjach z mieszkańcami, ma zostać wyznaczony objazd do niedostępnych obecnie budynków przez teren prywatnych działek. Niestety w związku z prognozowanymi opadami deszczu i topniejącego śniegu osuwisko pozostanie aktywne i będzie się powiększać.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Simion wygrywa I turę wyborów w Rumunii

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na gazetakrakowska.pl Gazeta Krakowska