Reprezentacja Polski w skokach narciarskich ma swoich wiernych fanów w Beskidzie Wyspowym. Każdego roku starają się znaleźć czas, by dopingować naszych skoczków podczas zagranicznych konkursów. Nie inaczej jest w sezonie 2022/2023 Pucharu Świata.
Po raz pierwszy ośmioosobową grupę z Beskidu Wyspowego można było dostrzec w transmisjach telewizyjnych konkursu na skoczni Rukatunturi w fińskiej Ruce. To było 26 listopada ubiegłego roku. Już wówczas Czesław Szynalik, notariusz z Mszany Dolnej i pomysłodawca oraz organizator akcji Okryj Beskid Wyspowy, zapowiedział, że wraz z przyjaciółmi będzie obecny także podczas konkursów w ramach Turnieju Czterech Skoczni. Zawody odbyły się 29 grudnia 2022 r. w niemieckim Oberstdorfie w Niemczech, 1 stycznia w Garmisch-Partenkirchen (Niemcy), 4 stycznia w Innsbrucku w Austrii. Przed kibicami jeszcze jedne zawody w ramach cyklu, czyli 6 stycznia w austriackim Bischofshofen.
Kibice z Beskidu Wyspowego dopingują naszych skoczków w fińs...
Skocznia Bergisel w Innsbrucku okazał się szczęśliwa dla polskiej reprezentacji. Pierwsze miejsce zajął Dawid Kubacki, a w pierwszej dziesiątce byli także Kamil Stoch i Piotr Żyła.
- Pięknie zabrzmiał „Mazurek Dąbrowskiego” za zwycięstwo Dawida Kubackiego w Insbrucku – napisał w mediach społecznościowych Czesław Szynalik, któremu tym razem towarzyszy pięciu przyjaciół. Na udostępnionym nagraniu słychać było, że słowa hymnu śpiewali nie tylko kibice z Beskidu Wyspowego ale też inni Polacy obecni w Austrii.
Kibice z Beskidu Wyspowego podczas zawodów w ramach Pucharu Świata nie tylko dopingują polskich skoczków. Za granicami kraju promują region, z którego pochodzą m.in. za pomocą banera ale także rozdając foldery i różne gadżety związane z Beskidem Wyspowym. Uwagę innych kibiców przyciągają także ich stroje z regionalnymi ornamentami oraz kapelusze.
Mieszkańcu Limanowszczyzny po Turnieju Czterech Skoczni zrobią sobie przerwę w dopingowaniu na żywo skoczków. Pojawią się na trzech ostatnich konkursach Pucharu Świata, które odbędą się w Planicy w Słowenii 31 marca oraz 1 i 2 kwietnia.
- Limanowa z dawnych lat. Zobacz, jak kiedyś wyglądało miasto!
- Zespoły Regionalne Ziemi Limanowskiej. Barwne i roztańczone
- Pojawi się kolejna wieża w regionie. Już za siedem miesięcy „wyrośnie" na Skiełku
- Drewniana weranda zdobi Dwór Marsów w Limanowej
- Praca szuka ludzi w Limanowej i w powiecie limanowskim
- Wiejskie gospodynie spod Limanowej podbijają telewizyjne, show TVP!
Jak żyją Polacy w Katarze?
